Podczas VII Dni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbył się konkurs NeedApp UEP, którego rozwiązanie wspomoże budowanie własnej ścieżki kariery absolwentów UEP. Prototyp aplikacji mobilnej powstał w zaledwie dwa dni, dzięki zastosowaniu innowacyjnej formuły opracowanej przez ECDF mKlaster i koordynowanej przez absolwenta UEP Marcina Paradowskiego. 


Wydarzenie trwało łącznie ponad 30 godzin i składało się z dwóch części. Pierwszą z nich były siedmiogodzinne warsztaty kreatywne prowadzone metodologią Design Thinking Jam, podczas których między innymi absolwenci UEP generowali pomysły na aplikację mobilną. Wypracowane koncepcje zostały przeniesione na język programowania podczas 24-godzinnego hackathonu, czyli maratonu programistycznego. W konkursie wzięło udział siedem poznańskich firm programistycznych, które zostały uzupełnione przez studentów UEP.
Zwyciężył zespół KIWIGROUP, który opracował aplikację "Connecto". Twórcy zostali nagrodzeni zleceniem na realizację swojego projektu w kwocie 40 000 zł a główną nagrodę ufundował Bank Zachodni WBK.


 

Aplikacja „Connecto” wspiera rekrutację pracowników i rozwój kariery. Bazuje na tworzeniu profili zawodowych absolwentów UEP. Dzięki uzupełnieniu w nim danych o zainteresowaniach, ukończonym bądź realizowanym kierunku studiów i kilku innych parametrów, absolwenci  mogą korzystać z dopasowanej do nich bazy szkoleń, testów i artykułów. Jest ona tworzona przez uniwersytet, ale również przez współpracujące z nim firmy. Za zapoznanie się z nimi i zdobywanie kolejnych umiejętności przyznawane są wirtualne “odznaki”. Wraz z profilami użytkowników stanowią one również wsparcie dla potencjalnych pracodawców w wyborze odpowiednich kandydatów do pracy. Z kolei dla studentów aplikacja stanowi cenne źródło informacji o ścieżkach rozwoju kariery, wiedzy i doświadczeniach absolwentów, w których ślady chcieliby iść.


Drugie miejsce zajęła firma N-educatio za projekt „Appsolwent”, który łączy absolwentów UEP prowadzących własną działalność gospodarczą. Na ostatnim miejscu podium stanęła grupa Trail sp. z.o.o., która stworzyła prototyp aplikacji „Need Partner”. Służy ona do współpracy między absolwentami UEP, którzy poszukują wykonawców zleceń, osób do określonych zadań zawodowych czy do pracy nad wspólnym projektem.