12 marca 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyły się Targi Pracy Job Spot. Już po raz szósty przyciągnęły rzesze studentów z kierunków polskojęzycznych i anglojęzycznych zainteresowanych możliwościami podjęcia pracy lub skorzystania z ofert staży i praktyk.

Podczas targów zaprezentowało się prawie 40 firm z różnych branż, większość to członkowie Klubu Partnera UEP. Wydarzenie stanowiło okazuję do bliższego poznania przyszłego pracodawcy i jego polityki rekrutacyjnej. Dzięki obecności doradcy zawodowego i fotografa studenci mogli na miejscu dopracować swoje dokumenty aplikacyjne i wykonać zdjęcie do CV.

Targi są jedną z kilku form wsparcia studentów UEP w wejściu na rynek pracy i rozwoju kariery oferowanych przez Uczelnię. Do końca czerwca mogą oni skorzystać z dofinansowanego ze środków UE programu „Twoja kariera na start”, a także uczestniczyć w cyklach wykładów prowadzonych przez praktyków biznesu pod nazwą „Wykłady otwarte” i „Job talk”.