Nasza drużyna zdobyła srebrny medal na Finale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn.

Mistrzostwa odbyły się w dniach 13–16 lutego br. w Warszawie. W grupie eliminacyjnej drużyna UEP wygrała rywalizację z ubiegłorocznymi Mistrzami Polski, zespołem PWSZ Tarnów, gospodarzem Mistrzostw Uniwersytetem Warszawskim oraz Uniwersytetem Śląskim z Katowic.

W grupie półfinałowej graliśmy z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Politechniką Gdańską. W ostatnim meczu Akademickich Mistrzostw Polski drużyna UEP zmierzyła się z zespołem AWF Kraków.

Drużyna UEP wywalczyła 2. miejsce w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych i 8. miejsce w klasyfikacji generalnej. Juan Felipe Milan Zambrano z UEP dostał wyróżnienie indywidualne w kategorii „Najlepszy bramkarz”.