Przed rozpoczęciem tegorocznych Mistrzostw Polski w Szachach rozgrywanych w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, studentka UEP arcymistrzyni Klaudia Kulon, otrzymała najbardziej prestiżową nagrodę w polskich szachach - Hetmana w kategorii Zawodniczka Roku 2016. Zmotywowało ją to do gry i w zawodach poradziła sobie doskonale, zdobywając tytuł wicemistrzyni kraju. Nasza studentka uplasowała się na II miejscu - tuż za niekwestionowaną liderką polskich szachistek - Moniką Soćko.


– Wszyscy cieszymy się, że Klaudia została doceniona za swoje sukcesy i została zawodniczką roku. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Kobiet były bardzo ciekawe - po słabym początku nasza studentka wróciła do formy i zdobyła srebro, co jest jednym z najważniejszych osiągnięć w jej karierze – mówi mgr Sławomir Szymanowski, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UEP.


Ponadto arcymistrz Jacek Tomczak, który reprezentował UEP na Akademickich Mistrzostwach Polski w 2016 r., również został wicemistrzem Polski (w klasyfikacji panów).