Festiwalowa Niedziela odbędzie się 23 kwietnia 2017 r. w godz. 11.00-16.00. Będą to wydarzenia z oficjalną inauguracją Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki – wszystko odbędzie się na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania.

Niedziela jest dniem, w którym Festiwal kierowany jest szczególnie do rodzin i osób niedysponujących czasem w ciągu tygodnia, kiedy wydarzenia trwają w budynkach uczelni. Festiwalowa niedziela zaprasza w przestrzeń ogólnodostępną, na dziedziniec Urzędy Miasta Poznania, tak aby każdy mógł przyjść i spojrzeć na świat z nowej, niecodziennej perspektywy, poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, dobrze się przy tym bawiąc.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu przygotuje atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu wspólnie z Aquanet SA. W programie m.in.
  • „zamykanie” w bańce mydlanej - dzięki specjalnemu sprzętowi, dzieci będą mogły się znaleźć wewnątrz wielkiej bańki mydlanej
  • quiz wiedzy ekonomicznej dla dzieci - krótki konkurs dla młodych naukowców, którzy chcą wykazać się podstawową wiedzą o ekonomii; przygotowane będą pytania o różnym stopniu trudności.
  • gra „Aqua-Memo” - popularna gra pamięciowa z dużymi obrazkami m.in. o tematyce wodnej.
  • gra Jenga ogrodowa – popularna gra jenga w wersji maxi.
  • zabawy dla Młodych Towaroznawców - przyjdź i sprawdź wrażliwość swoich zmysłów