Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, kontynuując współpracę ze środowiskiem kultury, realizuje kolejny interesujący koncepcyjnie projekt artystyczny, którego wernisaż odbędzie się 29 września 2017 r. o godz. 19:00 w CEUE (ul. Towarowa 55). Tym razem wystawiana praca ma formę instalacji multimedialnej. Autorem dzieła "Strange thinks/strange things" jest Szymon Zwoliński, absolwent UAP, autor kilkudziesięciu wystaw w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Tajlandii, na Litwie i Ukrainie). Oprawę muzyczną podczas wernisażu zapewnia projekt HAVEN [H▲veN]. Projekt powstał w 2005 roku z inicjatywy Marcina Jarmulskiego i ma na swoim koncie sześć albumów, pięć wydanych na rodzimym rynku i jeden, wydany w prestiżowym, amerykańskim Tympanik Audio. Za oprawą multimedianą stoi Maciej Jerzy Kwietnicki - absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, twórca instalacji, performer, konceptualista, współtwórca i członek toruńskiej grupy samokształceniowej GnW.


Realizacja "Strange thinks/strange things" to najprawdopodobniej uzewnętrznianie się i materializowanie lęków wywołanych interakcją z zewnętrznym środowiskiem opanowanym przez mass media.
Lęk ten można przyrównać do mroku panującego w ciemnym lesie, w którym - podczas nocnej wędrówki - wyobraźnia płata figle i z poruszających się cieni tworzy kształty, których nie ma, ale w które da się wierzyć, że są prawdziwe.
Świat informacji prasowych, telewizyjnych, a przede wszystkim tych dochodzących do nas za pośrednictwem Internetu tworzy niezliczone ilości wici, które "rysują" abstrakcyjne kształty. Praca ta jest ich wizualizacją.