Z przyjemnością informujemy o zbliżającej się kolejnej edycji poznańskiej Nocy Naukowców, która w tym roku odbędzie się w dniu 28 września 2018 r. w godzinach 17:00-21:00. Tym razem zdecydowana większość wydarzeń na naszej Uczelni będzie miała miejsce w budynku CEUE, przy ul. Towarowej 55.

Wszystkie wykłady będą prezentowane po raz pierwszy i dotyczyć będą gorących tematów: kryptowalut, molestowania seksualnego, crowdfundingu i rozliczeń klubów piłkarskich. Natomiast podczas warsztatów nasi naukowcy uchylą rąbka tajemnicy jak pracuje się nad sztuczną inteligencją, pozwolą doświadczyć wirtualnej rzeczywistości i otworzą przed nami świat mikrobów, materii i robotów. Nie zabraknie także dobrej zabawy w escape roomie.

Swój wkład w promowanie nauki wniosą także uczelniane koła naukowe Prolog, Maksimus i EUrope, prowadząc warsztaty z ekologii, logistyki, marketingowy blind test i quizy o Unii Europejskiej.

Wierzymy, że każdy znajdzie interesujące zajęcia dla siebie a Noc Naukowców na UEP będzie kolejną okazją do zaprezentowania dyscyplin naukowych, którymi zajmują się nasi badacze.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

Wydrukowany program jest dostępny także w Kancelarii UEP, nie zabraknie broszur dla nikogo. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych!

Organizatorami na UEP jest Dział ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą oraz Dział Marketingu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dzięki finansowaniu z programu UE Horyzont 2020.