Kalendarz wydarzeń

Przedsiębiorstwa w epoce niepewności

Dyskusja z prof. M. Gorynią.

23 lutego o godz. 17:00 w siedzibie PTPN przy ul. Mielżyńskiego odbędzie się dyskusja pt. „Przedsiębiorstwa w epoce niepewności” z udziałem prof. dr. hab. Mariana Goryni, prof. zw. UEP z Katedry Konkurencyjności Międzynarodowej. Dyskusję poprowadzi student Collegium Invisibile – Michał Gulczyński.

Poznańskie spotkanie poświęcone jest przedsiębiorstwom w epoce niepewności. Klasyczne teorie ekonomiczne zakładają, że gospodarka zawsze dąży do stanów równowagi, działających niczym magnesy. W praktyce jednak taka racjonalna optymalizacja jest właściwie niemożliwa. To, co w równaniach ekonomicznych oznaczane jest jako "błąd statystyczny" czy "niepewność", może okazywać się nie tylko zwykłą zmienną losową, lecz czynnikiem decydującym. Na ile i w jaki sposób ciągła, fundamentalna niepewność wpływa na działania przedsiębiorstw? Jak ekonomiści radzą sobie z tym problemem?

Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Naukowe Collegium Invisibile w ramach cyklu Colloquia Invisibilia pod patronatem PTPN i Wydawnictwa Znak. Colloquia Invisibilia to cykl spotkań, podczas których poruszane są problemy społeczne oraz ze świata kultury i nauki, a do dyskusji zapraszani są wybitni eksperci.
Więcej informacji na stronie wydarzenia