2 czerwca 2016
Dyrektor Biblioteki mgr inż. Roman Tomaszewski oraz pracownicy wzięli udział w VII Konferencji Uczelnianej „Badania naukowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu”.
6 czerwca 2016
Magister Dorota Wojewoda (kierownik Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) uczestniczyła w szkoleniu „Prawo autorskie w działalności naukowej i dydaktycznej. Zasady i granice” przeprowadzonym przez Barbarę Szczepańską w Bibliotece Politechniki Poznańskiej.
7 czerwca 2016
Na terenie Czytelni Książek zaprezentowano wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „Reportaż z wakacji”, zorganizowanym w 2002 roku przez Gnieźnieńskie Towarzystwo Fotograficzne. Wystawa została udostępniona Bibliotece Głównej do dnia 4 września 2016 roku przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu w ramach „Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii”, projektu mającego na celu popularyzowanie dorobku fotografików, klubów, grup twórczych z terenu województwa wielkopolskiego.
13 czerwca 2016
W sali konferencyjnej Biblioteki odbyło się posiedzenie Rady Bibliotecznej.
15 czerwca 2016
Bibliotekę Główną zwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Leonardo w Poznaniu.
21 czerwca 2016
Magister Liliana Kozik (z Oddziału Opracowania Zbiorów) oraz dr Artur Wierzbicki (z Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) uczestniczyli w prekonferencji „Alma Day”, zorganizowanej przez Bibliotekę Politechniki Łódzkiej pod patronatem firmy Aleph Polska.
22-24 czerwca 2016
Dyrektor Biblioteki mgr inż. Roman Tomaszewski uczestniczył w VII Konferencji „Rozmowy o bibliotekach”, zorganizowanej przez Bibliotekę Politechniki Łódzkiej.
28 czerwca 2016
Bibliotekę Główną UEP zwiedzili oraz zapoznali się z zasadami korzystania z jej zbiorów uczestnicy PUEB Doctoral Seminars in English.
Biblioteka Główna wspólnie z Działem Marketingu zgłosiła w ramach Budżetu Partycypacyjnego UEP projekt „Kącik czytelnika”, który obejmował wyposażenie Czytelni Czasopism w fotel, lampę, pufy i sofy, w celu stworzenia warunków sprzyjających twórczej pracy. Projekt uzyskał dużą liczbę głosów i został przekazany do realizacji.