7 kwietnia 2016
Publikacja autorstwa mgr inż. Romana Tomaszewskiego (Dyrektora Biblioteki) oraz mgr Iwony Fokt (z Akademii Muzycznej w Poznaniu) „Feliks Nowowiejski w Polskim Radiu 1926-1939” ukazała się w czasopiśmie „De Musica Commentarii” nr 1 z 2015 roku.

18 kwietnia 2016
Magister Katarzyna Regulska (kierownik Oddziału Opracowania Zbiorów) uczestniczyła w uroczystej inauguracji XIX Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, która miała miejsce w auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

20 kwietnia 2016
W sali konferencyjnej Biblioteki Głównej odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiego Konsorcjum Royal Society of Chemistry, podczas którego bibliotekarze zapoznali się z ofertą i funkcjonalnościami baz danych z zakresu chemii.

21 kwietnia 2016
Pracownicy Oddziału Informacji Naukowej, Szkoleń i Obsługi Użytkowników wzięli udział w szkoleniu z zakresu wyszukiwania informacji w bazie EMIS Professional, przeprowadzonym przez przedstawiciela wydawcy bazy Krzysztofa Malatyńskiego w Mediatece Czytelni Książek Biblioteki Głównej.

25-29 kwietnia 2016
Magister Agnieszka Dolińska oraz mgr Joanna Gryt (z Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) odbyły szkolenie w Bibliotece Uniwersytetu Korwina w Budapeszcie w ramach programu Erasmus+/Staff Mobility for Training (STT) w trakcie którego poznały jej historię, funkcjonowanie w strukturze uczelni oraz odwiedziły inne biblioteki w Budapeszcie.


fot. J. Gryt


fot. J. Gryt


fot. A. Dolińska


26 kwietnia 2016
Magister Dorota Wojewoda (kierownik Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) uczestniczyła w konferencji „Repozytorium uczelniane i instytucjonalne - aspekty organizacyjne i prawne” zorganizowanej przez Nova Skills Sp. z o.o. w Warszawie.

29 kwietnia 2016
Biblioteka Główna pozyskała bezpłatny dostęp testowy do pełnotekstowej bazy czasopism Royal Society of Chemistry. Z serwisu można korzystać do dnia 25 maja 2016 roku.

Ze zbiorami i usługami Biblioteki Głównej zapoznali się uczniowie:
  • z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Paczkowie (14 kwietnia2016),
  • klas akademickich Wydziału Ekonomii UEP: z IV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu oraz XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu (15 kwietnia 2016),
  • z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach (18 kwietnia 2016).