17 listopada 2015

Magister Katarzyna Regulska (kierownik Oddziału Opracowania Zbiorów) oraz mgr Dorota Wojewoda (kierownik Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) uczestniczyły  w warsztatach naukowych „Praktyczne aspekty zarządzania projektem finansowym ze środków europejskich przez personel bibliotek szkół wyższych" zorganizowanych przez Bibliotekę Politechniki Poznańskiej.

 

17-18 listopada 2015

Magister Agnieszka Dolińska (z Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) wzięła udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bibliografia – teoria, praktyka, dydaktyka” zorganizowanej przez Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Bibliologicznego.

 

18 listopada 2015

W sali konferencyjnej Biblioteki Głównej odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Euromoney - Krzysztofem Malatyńskim, podczas którego bibliotekarze zapoznali się z zawartością i funkcjonalnościami bazy EMIS Professional.

 

20 listopada 2015

Magister Elżbieta Czyżewska (kierownik Sekcji Obsługi i Informacji Czytelni Czasopism) oraz mgr Anita Kubacka (kierownik Oddziału Księgozbioru Studenckiego) uczestniczyły w warsztatach „Prawo autorskie – co musi wiedzieć bibliotekarz: dozwolony użytek biblioteczny i związane z nim problemy interpretacyjne" zorganizowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie.

 

23 listopada 2015

Biblioteka pozyskała bezpłatny dostęp testowy do biznesowej bazy Factiva. Z serwisu można korzystać do dnia 23 grudnia 2015 roku.

 

24 listopada 2015

W Czytelni Książek i Czytelni Czasopism zaprezentowano prace nagrodzone i wyróżnione w kilku edycjach konkursu fotograficznego „W obiektywie”, organizowanego przez Ośrodek Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień” w Kaliszu. Wystawę można oglądać do dnia 17 stycznia 2016 roku.

 

24 listopada 2015
Doktor Artur Wierzbicki (z Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) wziął udział w warsztatach  „Nowelizacja prawa autorskiego. Zasadnicze problemy i próby ich rozwiązania” zorganizowanych przez Golden Training w Warszawie.

 

24 listopada 2015

Pracownicy Biblioteki uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród XXII edycji Konkursu im. Andrzeja Wojtkowskiego, która odbyła się w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Nagrodę tę otrzymują zasłużeni bibliotekarze z Wielkopolski za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekoznawstwa.

 

26-27 listopada 2015

Magister Katarzyna Regulska (kierownik Oddziału Opracowania Zbiorów) oraz mgr Dorota Wojewoda (kierownik Sekcji Szkoleń, Baz Danych i Digitalizacji) wzięły udział w XVII Ogólnopolskiej  Konferencji  Bibliotek Niepublicznych i Publicznych Szkół Wyższych „Kształtowanie polityki bibliotecznej: w kierunku analizy PESTEL” zorganizowanej w Warszawie przez Bibliotekę Uczelni Łazarskiego oraz Centrum Promocji Informatyki.

 

 

Pracownicy Oddziału Opracowania uczestniczyli w webinariach szkoleniowych zorganizowanych przez Centrum NUKAT przy Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie:

  • „Wydawnictwa ciągłe w katalogu NUKAT (poziom podstawowy)” (2-6 listopada),
  • „Nie tylko autor i tytuł… : nowy sposób wyszukiwania informacji w katalogu NUKAT” (16 listopada).

Bibliotekę Główną UEP zwiedzili oraz zapoznali się z zasadami korzystania z jej zbiorów:

  • uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu współpracującego z Wydziałem Gospodarki Międzynarodowej UEP w ramach projektu „Klasa akademicka" (5 listopada),
  • uczniowie V klasy ze Szkoły Podstawowej w Tulcach (24 listopada),
  • uczniowie I klasy ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Poznaniu (25 listopada).


fot. A. Dolińskafot. A. Dolińska