Sprzedaż i obsługa klienta

Akademia Biznesu Polska-Chiny

Termin wkrótce!Opis szkolenia
Celem szkolenia jest zaprojektowanie i zaplanowanie swojego biznesu („Start-up”) w Chinach, w oparciu o wiedzę i doświadczenie najlepszych ekspertów w dziedzinie współpracy z rynkami azjatyckimi. W trakcie zajęć praktycznych słuchacze zdobywają kompetencje, związane z prowadzeniem europejskiego biznesu w Chinach. Ponadto uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę na temat chińskiej kultury biznesu i jej specyfice, a także najskuteczniejszych metod negocjacji z chińskimi partnerami.

Program


1.Wprowadzenie do kultury biznesu chińskiego na podstawie praktycznych ćwiczeń:
- negocjacje handlowe, a zwyczaje kulturowe w Chinach i Azji;
- hierarchia i godność osobista;
- przywitanie i przedstawianie się;
- strój;
- negocjacje;
- podejmowanie gości;
- wręczanie upominków;

2. Potencjał rynku chińskiego na podstawie wiedzy ekspertów i przedsiębiorców rynków chińskich i azjatyckich.

3. Język chiński jako wartość dodana w relacjach biznesowych UE- CHINY i Azja – warsztaty z językiem chińskim:
- podstawowe rodzaje symboli, części składowe;
- podstawy prawidłowej artykulacji tonów;
- kontekst historyczno-ekonomiczny;
- podstawowe zwroty w biznesie;
- kontekst kulturalny, a język chiński;
- złota zasada tworzenia zdań;
- metody zadawania pytań.

4. Podstawowe zagadnienia import – eksport w UE – CHINY i AZJA:
- import – export , podstawowe dane;
- transport towarów do Chin i Azji;
- zagadnienia prawne , celno – skarbowe;
- poszukiwanie dostawców;
- procedury założenia firmy w Chinach i krajach azjatyckich.
Plan dnia szkoleniowego:

9.00-10.30

10.40-12.10

12.10-12.40 – przerwa 30 min.

12.40-14.10

14.20-15.50


Trenerzy


Jakub Lewandowski

Prezes spółki Pasja G.D.T / Trener / Coach ICC

Wykształcenie:
Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego – kierunek „Zarządzanie Ludźmi w Firmie". Absolwent Akademii Mistrzów Treningu GT Mentor, certyfikowany coach biznesowy ICC, akredytowany konsultant Insights Discovery, certyfikowany praktyk NLP. 
Doświadczenie zawodowe:
Swoje bogate doświadczenie oraz unikatowe kompetencje zdobywał w polskich i międzynarodowych koncernach, między innymi w Holandii, Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji. Był między innymi menedżerem Działu Zatrudnienia i Rozwoju Pracowników w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych S.A., ekspertem ds. sprzedaży szkoleń w Walther Meble, trenerem zespołu handlowego Sara Lee House Hold and Body Care Poland, trenerem i dyrektorem sprzedaży w Dr. Oetker i IBM. Autor i współautor unikatowych narzędzi, koncepcji treningów i warsztatów w zakresie strategii prowadzenia firm, zarządzania personelem oraz zarządzania sprzedażą. Prowadzi coaching biznesowy i indywidualne procesy mentoringowe dla top menedżerów. Dyrektor Operacyjny w Warszawskim Oddziale Zarządzania Kadrami, współtwórca i członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu. Ekspert biznesowy w TVN BiŚ, TVN24, Gazecie Finansowej, Wiadomościach Handlowych, Życiu Handlowym. Prelegent ogólnopolskich konferencjach biznesowych i sprzedażowych. Współautor i inicjator projektów rozwojowych prywatnych uczelni wyższych w Polsce. Wykładowca na studiach podyplomowych i MBA m.in. w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. L. Koźmińskiego, w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy, Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. 
Specjalizacja:
Coach biznesowy. Prowadzi szkolenia z zakresu psychologii sprzedaży, przywództwa, zarządzania ludźmi i motywacji. Pracuje z ludźmi dla ludzi i czerpie z tego ogromną satysfakcję.
Największe sukcesy:
Prywatne - szczęśliwa, zdrowa, wspierająca się Rodzina - wspaniała żona i trzej synowie. Harmonia życia rodzinnego i zawodowego. Zawodowe - stworzenie fantastycznego zespołu, w którym pracują prawdziwi pasjonaci, którzy pozwalają innym odkrywać to, co w nich najlepsze i najbardziej wartościowe. Uruchomienie własnego kierunku studiów podyplomowych "Akademia Trenera Biznesu" w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy, współtworzenie kierunku Akademia Menedżera Sprzedaży” w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Zdobycie wyróżnienia w konkursie „Polish National Sales Awards” na Trenera Sprzedaży Roku 2008 i zajęcie 2 miejsca w Polsce. Zdobycie wyróżnienia w konkursie Menedżer Szkoleń Roku 2001, Zdobycie przez firmę PASJA nagrody Firma Przyjazna Klientowi – listopad 2012. 
Pasje:
Uwielbia podróże z rodziną, aktywnie wypoczywa, ukończył kilka półmaratonów. Fascynuje się kulturą Wschodu, inspiruje ludzi i wspiera ich w ich dążeniu do szczęścia.


 Michał Hanuszek

Przedsiębiorca, Trener Biznesu, Konsultant ds. rynku chińskiego

Wykształcenie:
Absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na kierunku Zarządzanie i Marketing w Organizacji Gospodarczej na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych na wydziale Ekonomii i Zarządzania w Opolu w zakresie: Biznes międzynarodowy Unia Europejska – Chiny. Absolwent Akademii Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

Doświadczenie zawodowe:
Wiceprezes i współzałożyciel firmy o międzynarodowym zasięgu w branży energetycznej, która z dużymi sukcesami działa na rynku od 20 lat. Posiada wieloletnie doświadczenie w negocjacjach biznesowych w zakresie międzykulturowym - negocjował na rynkach azjatyckich i europejskich. Wiceprezes firmy Pasja Grupa Dobrych Trenerów, Dyrektor ds. sprzedaży w firmie Rule No.8.

Największe sukcesy:
Umiejętnie i z zaangażowaniem godzi obowiązki rodzinne z pracą zawodową. Wraz z żoną i trójką dzieci aktywnie spędza czas wolny. Wspólnie z Przyjacielem i wspólnikiem zaprojektował i wdrożył na polskim rynku, pod swoją marką, nową grupę produktów w branży energetycznej, która z powodzeniem konkuruje z największymi producentami na świecie.

Pasje:
Zapalony pasjonata podróży, wspinaczek wysokogórskich, edukacji z zakresu kultury azjatyckiej i psychologii biznesu. Kocha wyzwania biznesowe, gdzie ludzie, którzy z nim współpracują „ nie muszą tylko chcą”. Paulina Kiełbus-Jania

Dziennikarz, politolog, ekspert w dziedzinie importu z Chin. Współtworzy pierwszy i największy w Polsce serwis b2b dla importerów z Chin – BigChina.pl.
Od 2009 roku Prezes Zarządu Spółki BigChina, której misją jest wsparcie biznesu na linii Polska-Chiny. Posiada szerokie doświadczenie w imporcie z Chin oraz kontaktach z chińskimi partnerami. Nadzoruje realizację zleceń importowych dla klientów BigChina, pełni także funkcje doradcy w relacjach handlowych kilkudziesięciu polskich firm prowadzących interesy z Państwem Środka. Od 7 lat dzieli się swoją wiedzą w ramach prowadzonych prelekcji, szkoleń i konferencji branżowych, a także publikacji i opinii udzielanych na łamach mediów. Przemysław Dzierka-Rosiński

 Backup as a Cloud IT specialist, nauczyciel języka angielskiego w IBM Global Services Delivery Center sp. zo.o. Lektor języka chińskiego oraz języka angielskiego w szkołach językowych i firmach na terenie Śląska. Prowadził liczne szkolenia metodyczne, nauczania języka chińskiego i angielskiego dorosłych oraz dzieci. Posiada Certyfikaty językowe języka chińskiego. Ukończył kurs języka chińskiego dla obcokrajowców na Politechnice Pekińskiej. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu na Wydziale filologii angielskiej - tłumaczeniowym z językiem chińskim.Koszt szkolenia


Koszt szkolenia: 5900 zł brutto (usługa zwolniona z VAT)

W cenie szkolenia Uczestnik ma zagwarantowane:
- uczestnictwo w zajęciach,
- materiały dydaktyczne,
- przerwę kawową,
- opiekę merytoryczną trenera,
- certyfikat ukończenia szkolenia.

Formularz zgłoszeniowy


Kontakt


Grażyna Świtała
Centrum Edukacji Menedżerskiej UEP
ul. Powstańców Wlkp. 16 (Collegium Altum), p. 514
tel. 61 854 30 80
e-mail: grazyna.switala@ue.poznan.pl