1. Medal za ,,Zasługi dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu" dla prof. Wiesławy Przybylskiej-Kapuścińskiej 


Z ogromną przyjemnością i satysfakcją pragniemy poinformować, że podczas trwającej Gali VIII Dni UEP (w dniu 26 lutego 2016 r.), prof. Wiesława Przybylska-Kapuścińska została uhonorowana Medalem za ,,Zasługi dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu”.
Korzenie "Medalu za Zasługi dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu" – jednego z najpiękniejszych symboli Uczelni - sięgają 1986 roku, kiedy to obchodzony był jubileusz 60-lecia placówki. Zgodnie z uchwałą Senatu medal ten otrzymywały wybitne osobowości lub instytucje, mające szczególne zasługi dla rozwoju Uczelni.


2. Kolejny sukces członków koła naukowego Pecunia Moderna


W konkursie na najlepszy esej o dylemacie etycznym z zakresu rachunkowości, reprezentanci koła naukowego Pacunia Moderna – działającego przy Katedrze Polityki Pieniężnej i Rynków Finansowych uzyskali II miejsce w konkursie (Filip Garbacz i Ania Puszcz, za opracowanie pt.: Koszty dynamicznego rozwoju) oraz wyróżnienie (Maciej Bogacz, za opracowanie pt.: „Kreatywna”. Gmina krok od upadku).

Konkurs był organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, a jego celem było propagowanie w środowisku zawodowym rachunkowości zachowań etycznych i profesjonalnych. Dodatkowo konkurs miał służyć pobudzaniu inicjatywy do przygotowania i popularyzacji dylematów etycznych z zakresu rachunkowości oraz poszerzeniu Banku Dylematów Etycznych, tworzonego przez Radę Naukową Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

To kolejny sukces członków koła.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!!