"Dlaczego ubezpieczenia? Bo lubię wyzwanai i wybieram "indywidualne" ścieżki :). Wtedy, gdy dokonywałam wyboru specjalności większość studentów wybrała innąspecjalność. Specjalność "Ubezpieczenia gospodarcze" była niszowa. Sądzę, że dziś nadal brakuje specjalistów w tym zakresie, zwłaszcza, że rynek ubezpieczeń rozwija się dynamicznie. Patrząc wstecz, cieszę się z podjętej decyzji. Dziś mogę kreować nowe produkty od podstaw i patrzeć jak "rosną"."
Agnieszka Pękal
Manager Produktu
Departament Strategii i Rozwoju Produktu
BZ WBK-AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA
BZ WBK-AVIVA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA

"Specjalność "Ubezpieczenia gospodarcze" jest warta polecenia z kilku powodów. Mogę śmiało napisać, że studia na tej specjalności dobrze przygotowują merytorycznie do pracy w sektorze ubezpieczeń. Z zajęć można wynieść sporo przydatnej i praktycznej wiedzy. wykładowcy są do studentów nastawieni życzliwie i potrafią zainspirować do twórczego działania. Gdybym miał wybierać specjalnośc ponownie, to z pewnością wybrałbym właśnie ubezpieczenia."
Marek Łagodowski, student V roku
Asystent brokera
Mentor SA

"Pierwsza praca w kilka dni, egzamin brokerski w kilka miesięcy, własna firma po 3 latach."
Jerzy Stępniewski
MultiRisk Sp. c.

"Kierunek, po którym bez problemu znalazłem pracę, kierunek, dzięki któremu mogłem założyć własną firmę - to był właściwy kierunek :)"
Marcin Zaborowski
MultiRisk Sp. c.

"W branży ubezpieczeniowej praktycznie każdy znajdzie obszar, który go zainteresuje. Nieważne czy będzie to praca w nadzorze, w sprzedaży, w back-office, czy też w samej centrali. Po ukończeniu tych studiów miałem naprawdę szerokie pole manewru. Z perspektywy kilku lat, należy również docenić to, że w przeciwieństwie do osób, które kończyły inne specjalizacje, zdecydowana większość z nas cały czas pracuje "w branży", robiąc to, na czym się zna, i całkiem to sobie chwali.”
Paweł Budzeń, Project Manager w TUiR Warta S.A.
(wcześniej: Deloitte Business Consulting S.A.
i Mentor S.A.)

„Trzy lata studiów na specjalności „Ubezpieczenia gospodarcze” to czas, do którego zawsze ciepło wracam myślami. To ciekawe i rozwijające zajęcia, szereg dodatkowych możliwości w postaci praktyk, koła naukowego czy otwartych zebrań naukowych, a przede wszystkim wspaniali ludzie tworzący Katedrę. Spodobało mi się tak bardzo, że zostałam na kolejne 5 lat, tym razem już jako doktorantka.”
Justyna Talarek
Główny Specjalista ds. Ubezpieczeń, WTUˉiR Concordia Capital S.A.
Absolwentka z 2000 r.

„Informacja o tym, że jestem absolwentem Katedry Ubezpieczeń UEP była koronnym argumentem w walce konkurencyjnej o miejsce pracy. Jak się później dowiedziałem, to właśnie ten fakt był kluczowym czynnikiem, decydującym o tym, że spośród kandydatów o podobnym profilu wybrano właśnie mnie.”
Filip Przydróżny
Główny Specjalista ds. Bancassurance
Grupa Ubezpieczeniowa Concordia
Absolwent z 2006 r.

„Studia na specjalności ubezpieczenia były optymalnym wyborem biorąc pod uwagę bardzo wąską i specjalistyczną wiedzę, jaką udało mi się zdobyć. Dały mi one niszowe kompetencje na rynku finansowym. Specjalność ubezpieczeniowa wyposaża studentów w narzędzia pozwalające skutecznie zarządzać ryzykiem”
Janusz Wozowczyk
Specjalista ds. Zarządzania Kapitałem
Raiffeisen Bank Polska

"Ubezpieczenia to był najlepszy wybór z możliwych: sensowne przedmioty, normalni wykłądowcy, no i świetlana przyszłość ..."
Marcelina Wilk
Zarządzanie ryzykiem w instytucjach finansowych

"Wreszcie specjalność, która pozwala na połączenie szerokich zainteresowań rynkiem finansowym. Giełda, sektor bankowy, zakłady ubezpieczeń, biura maklerskie, międzynarodowe korporacje - te podmioty kooperują i współzależą od siebie."
Marcin Gostkowski