Body & Mind 

 

     Celem zajęć Body & Mind jest poprawa gibkości i siły mięśni, ogólne usprawnienie ruchowe studentów, wzmocnienie ich odporności i tężyzny fizycznej. Ćwiczenia dają relaksację, poprawiają samopoczucie i równowagę wewnętrzną organizmu. Odpowiednie oddychanie, wizualizacje i medytacje pozwalają na odprężenie, zmniejszają napięcia mięśniowe, pozwalają na lepsze poznanie własnego ciała. Pozwalają osiągnąć spokój i stabilizacje emocjonalną, równowagę umysłu i ducha. Celem zajęć jest wzmocnienie mięśni, zwiększenie ich elastyczności i poprawa ogólnej kondycji. Trening zwiększa gibkość mięśni, kształtuje prawidłową postawę i napięcie mięśniowe.  Podstawową zasadą na zajęciach jest koncentracja i kontrola ruchów. Ćwiczymy świadomie, wykonując niewielką ilość powtórzeń, integrując oddech z ruchem. Zajęcia poprawiają wygląd całej sylwetki, wewnętrzną siłę, wytrzymałość, grację ruchu i świadomość własnego ciała.


Treści programowe:

1. Zapoznanie z zasadami bezpiecznego ćwiczenia na salce do fitness.

2. Wskazówki do prawidłowej postawy ciała.

3. Nauka przeprowadzenia rozgrzewki.

4. Zajęcia Body & Mind łączą w sobie elementy tradycyjnej lekcji zdrowego kręgosłupa z elementami lekcji Pilates i treningu funkcjonalnego, stretchingu i  Jogi.

5. Kształtowanie równowagi i koncentracji z piłeczkami.

6. Ćwiczenia gibkościowe z wykorzystaniem pasków.

7. Ćwiczenia wzmacniające z wykorzystaniem huntli i taśm.

8. Ćwiczenia z pomocą współćwiczącego.

9. Ćwiczenia wizualizacyjne, sterowanie wyobraźnią.

Efekty nauczania:

Po zakończeniu semestru student jest świadomy własnych nieprawidłowych nawyków ruchowych,  zna ćwiczenia wzmacniające, rozciągające, ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe i gibkościowe, posiada większą świadomość własnego ciała.