Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego na biegu uczelnianym Hyde Park Relays w Londynie

Co roku w lutym odbywają się zawody uczelniane organizowane przez Imperial Collage w Londynie. W 2014 roku impreza rozegrana została 15 lutego w sobotę i była to już 66 -edycja biegu Hyde Park Relays  Z naszego Uniwersytetu wzięło w niej udział 10 studentów, którzy biegali w dwóch sztafetach: damska sztafeta 4 x 3,2 km oraz męska sztafeta 6 x 5 km. Zawody odbywały się w samym centrum Londynu w największym jego Parku (Hyde Park) a nasza uczelnia startowała tam po raz dwudziesty.

Po biegu oraz po dekoracji najlepszej męskiej sztafety z zagranicy

Skład sztafety damskiej: Anna Powałowska (V rok WT), Anna Bąk (II rok WE), Dominika Lazar (I rok WZ), Patrycja Talar (V rok WE)

Skład sztafety męskiej: Szymon Bytniewski (IV rok WGM), Michał Skubis (II rok WE), Mateusz Garczarek I rok WGM), Marcin Tomyślak (I rok WT), Jakub Niedźwiadek (II rok WE), Waldemar Glonek ( I rok WZ)

Sztafeta męska zajęła I miejsce wśród sztafet międzynarodowych i 20 miejsce  w klasyfikacji ogólnej z czasem 1:53:40

Sztafeta damska zajęła 17 miejsce i była II  wśród uczelni zagranicznych z czasem 54:30.

W sumie w zawodach brało udział 122 sztafety.

Dla studentów była to również niepowtarzalna okazja do zapoznania się z jedną z najlepszych uczelni na świecie  (Imperial Collage znajduję się w 10 najlepszych uczelni  na świecie) oraz poznania Londynu i jego obiektów sportowych.