Absolwenci Doktoranci - aktualności Pracownicy Studenci - aktualności Uniwersytet

Bieg po schodach Collegium Altum 2022

27 listopada 2022 r. klatka schodowa wieżowca UEP zamieniła się w arenę mistrzostw sportowych.
28 listopada, 2022

VI Bieg po schodach Collegium Altum przyciągnął miłośników biegania z całej Polski. Ich zadaniem było pokonanie w najlepszym czasie 372 schodów. Linię mety usytuowanej na 17. piętrze przekroczyło 170 zawodników.  Honorowym starterem była prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, prof. dr hab. Elżbieta Gołata.

W kategorii OPEN zwyciężył Mateusz Marunowski – uzyskując czas 01:29. Drugi był Adrian Bednarski (01:32), a trzeci – Paweł Ruszała (01:33). Wśród kobiet najlepszymi zawodniczkami były Klaudia Krajewska  (02:01) i Martyna Świerczyk (02:01). Na podium stanęła również Beata Krawczyk (02:11).

Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbyły się po raz szósty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning. Rozegrany został również Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych. Policjanci rywalizowali w VI Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem Komendanta Głównego Policji, gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP – w IV Mistrzostwach Wielkopolski Strażaków o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Wśród nauczycieli akademickich najlepsze czasy uzyskali: Tomasz Fok (02:28), Waldemar Budner (02:32) i Jacek Trębecki (02:53). Wśród studentów najszybciej dystans pokonał Tomasz Kurek (01:42), a najlepszą studentką okazała się Zofia Koziczak (02:26).

Najlepszym biegaczem wśród strażaków okazał się Mateusz Muranowski (01:36), a biegaczką – Martyna Świerczyk (02:08). Wśród policjantów nie miał sobie równych Michał Binkowski (01:45), a najszybszą wśród policjantek była Marta Zielińska (02:58).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim zawodnikom!

Kultywujemy tradycję Uczelni stworzonej przez przedsiębiorców i czerpiemy z doświadczenia dynamicznie rozwijającego się regionu.