Forum Ekonomiczne w Karpaczu z udziałem rektora UEP

5-7 września br. w Karpaczu odbyło się XXXII Forum Ekonomiczne pt. „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian”. W wydarzeniu wziął udział rektor UEP prof. Maciej Żukowski.

W pierwszym dniu Forum odbyła się debata rektorów uczelni ekonomicznych pt. „Nauka i szkolnictwo wyższe a rozwój gospodarczy”, w której udział wzięli rektorzy zrzeszeni w KRUE: Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Zachęcamy do obejrzenia debaty, która dostępna jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=UfM4JCNzH5I&t=14s

Tego samego dnia, na zaproszenie stacji TVN 24 BiS, rektor UEP wziął udział w dyskusji na temat oczekiwań młodych ludzi w naszym kraju, wyzwań stojących przed uczelniami, etosu wartości i znaczenia wykształcenia wyższego. Pozostałymi uczestnikami dyskusji byli rektorzy: Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W ostatnim dniu Forum rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu uczestniczył w panelu pt. „Pozory równych szans, czyli nad przepaścią nierówności społecznych”.

Pozostałymi uczestnikami dyskusji byli: Anna Gromada z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, Piotr Ostrowski – przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Piotr Szumlewicz – redaktor naczelny „Magazynu Dialogu Społecznego Fakty”.

 

Jesteśmy KOMPETENTNI oraz WIARYGODNI jako partner biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.