Komisja ds. Etyki Badań Naukowych

17 lipca, 2023

Aktualna Komisja ds. Etyki Badań Naukowych prowadzonych z udziałem ludzi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu została powołana Zarządzeniem nr 45/2023 Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w dniu 17 lipca 2023 roku.

 

Obecnie Komisję tworzą następujące osoby:
przewodniczący: dr Krzysztof Szwarc
członkowie:
dr hab. Grażyna Dehnel, prof. UEP
prof. dr hab. Aleksander Grzelak
dr hab. Ewa Jerzyk, prof. UEP
dr hab. inż. Magdalena Kaźmierczak, prof. UEP
dr hab. Bartłomiej Pierański, prof. UEP
dr hab. inż. Hanna Pondel, prof. UEP
dr hab. Magdalena Stefańska, prof. UEP
przedstawicielka doktorantów UEP – mgr Emilia Zembrzuska.

 

Zakres kompetencji i obowiązki Komisji określa Regulamin pracy Komisji ds. Etyki badań naukowych prowadzonych z udziałem ludzi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, wprowadzony Zarządzeniem nr 4/2017 Rektora UEP z dnia 26 stycznia 2017 roku oraz Zarządzenie nr 19/2021 Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z dnia 23 marca 2021 roku w sprawie zmiany Zarządzenia nr 4/2017 Rektora UEP w sprawie wprowadzenia Regulaminu pracy Komisji ds. Etyki Badań Naukowych prowadzonych z udziałem ludzi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (ze zm.).
Regulamin wraz z załącznikami (wniosek, oświadczenia, informacje dla uczestnika badania i badacza) znajduje w plikach do pobrania poniżej strony.

Kodeks etyki pracownika naukowego

Wnioski (wraz z odpowiednimi załącznikami, w tym ewentualnym kwestionariuszem ankietowym) w formie elektronicznej należy przesyłać co najmniej miesiąc przed planowanym terminem rozpoczęcia badania na adres mailowy krzysztof.szwarc@ue.poznan.pl

Do końca roku akademickiego 2022/2023 posiedzenia Komisji odbywać się będą zgodnie z następującym harmonogramem: 21 lipca; 21 sierpnia; 1 września; 25 września. W szczególnych przypadkach terminy posiedzeń mogą ulec zmianie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.