Firma Michała Nowaka zwyciężyła w konkursie 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie, otrzymując tym samym największą nagrodę dla start-upu w Polsce – 100 000 zł. Koncepcja biznesowa uznana została za lepszą od 115 konkurentów.

To nie jedyny sukces przedsięwzięcia, za którym stoi były student UEP. Utworzony przez niego Outlet Spożywczy znalazł się w ścisłym finale polskiego konkursu dla start-upów odpowiedzialnych społecznie Chivas Venture. Osobistym sukcesem Michała jest również przyznanie mu odznaczenia ministra zdrowia "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Co więcej - jest on najmłodszą osobą uhonorowaną tym medalem.
Celem firmy naszego absolwenta jast minimalizacja marnowania żywności. Outlet Spożywczy to platforma internetowa do handlu artykułami spożywczymi, którym kończy się data ważności. Elementem działalności jest zarządzanie przekazywaniem tych artykułów spożywczych do Organizacji Pożytku Publicznego. Firma odpowiada tym samym na duży problem dotyczący wyrzucania jedzenia, w Polsce do śmietnika trafia co 3 taki artykuł. Produkty pochodzą producentów i hurtowników, mających duże ilości towaru z kończącą się datą ważności.
Nagrody ufundowali współgospodarze Forum - miasto Tarnów oraz Instytut Studiów Wschodnich.
Gratulujemy!