Badania dr hab. Mileny Ratajczak-Mrozek, prof. UEP w Forbes

 

Na stronie Forbes opublikowano artykuł, który został zainspirowany publikacją dr hab. Mileny Ratajczak-Mrozek „From supplier to center of excellence and beyond: The network position and development of a business unit within ‘IKEA Industry’” („Journal of Business Research”, współautorem jest prof. Enrico Baraldi).

Artykuł poświęcony jest przemianie polskiej jednostki produkcyjnej IKEA Industry Zbąszynek w ważne centrum kompetencji całej sieci IKEA. W fabrykach IKEA Industry Zbąszynek między innymi produkowany jest znany wszystkim klientom IKEA stolik Lack. Polska jednostka była i jest źródłem wielu innowacyjnych rozwiązań w zakresie produkcji tego produktu sprzedawanego na całym świecie, wykorzystując w tym celu swą wiedzę i doświadczenie oraz sieć relacji z dostawcami i innymi jednostkami IKEA. IKEA Industry Zbąszynek wspiera też w rozwoju pozostałe fabryki IKEA.

Artykuł dostępny jest na stronie: https://www.forbes.pl/biznes/ikea-zbaszynek-babimost-zbaszyn-najwieksza-fabryka-mebli-na-swiecie-historia/e1klyej