Nagrody i osiągnięcia studentów i absolwentów

Nagroda Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską

W V edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP na najlepszą pracę magisterską, do którego zgłoszono 108 prac magisterskich, wyróżnienie otrzymał mgr Michał Burzyński za pracę pt. "Rynek kapitałowy w neo-schumpeterowskich modelach wzrostu gospodarczego".

Promotorem pracy był dr hab. Krzysztof Malaga, prof. nadzw. UEP z Katedry Ekonomii Matematycznej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 14 grudnia 2012 r. na Uniwersytecie Łódzkim w trakcie uroczystej Gali z udziałem Prezesa NBP prof. dr. hab. Marka Belki. Laureat jest absolwentem Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznym, który przebywa obecnie na Uniwersytecie Katolickim Louvain-la-Neuve, gdzie pod kierunkiem naukowym prof. UCL Frederica Docquier i prof. UEP Krzysztofa Malagi realizuje indywidualny program II roku stacjonarnych studiów doktoranckich, zatwierdzony przez Radę Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UEP.


Mgr Barbara Michalewska zdobyła III nagrodę za pracę "Konsekwencje ekspansji terytorialnej banków spółdzielczych w Polsce - studium wybranych przypadków". Promotorem jest dr Grzegorz Kotliński z Katedry Bankowości.