W dniach 12-17.06.2016 roku czterech członków Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Żywnościowej - Błażej Goliński, Dawid Pisarski, Mikołaj Borcowski, Radosław Stochmal wzięło udział w cyklu konferencji i seminariów w ramach „Sustainable Energy Week. An initiative of the European Commission” (Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii), zorganizowanego przez Komisję Europejską w Brukseli. Wyjazd był koordynowany przez Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli, a także Katedrę Makroekonomii i Gospodarki Żywnościowej oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Żywnościowej z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Pierwszego dnia pobytu w Brukseli, 13.06.2016 roku w godz. 10.30-11.30 odbyło się seminarium z panem Michałem Bonim, Posłem do Parlamentu Europejskiego, w trakcie którego opowiedział on o swojej pracy, podejmowanych działaniach oraz roli Parlamentu Europejskiego w procesach decyzyjnych Unii Europejskiej i ich wpływie na kraje członkowskie. Poseł Michał Boni odpowiedział także na pytania zadawane przez uczestników seminarium. Następnie, w godz. 12-13 odbyło się spotkanie w Biurze Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli z udziałem pani Dyrektor Izabeli Gorczycy oraz współpracowników. W trakcie spotkania przedstawiła ona cele, zadania oraz funkcjonowanie Biura i zaprezentowała możliwości dalszej współpracy z Katedrą Makroekonomii i Gospodarki Żywnościowej.

W dniach 14-16.06 studenci oraz opiekunowie uczestniczyli w ponad dwudziestu seminariach i warsztatach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii, dotyczących m.in. efektywności energetycznej, dekarbonizacji i bioenergii. Wszystkim spotkaniom i seminariom towarzyszyły wartościowe, otwarte dyskusje, których studenci oraz kadra byli aktywnymi uczestnikami. Owocem uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Energii jest propozycja dalszej współpracy z Biurem Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawicielami instytucji Unii Europejskiej w Brukseli.

Fotorelacja