1. Mgr Albert Trąpczyński laureatem Konkursu „Modelowanie Rynku Energii” o Nagrodę Prezesa ENEA S.A.


Z ogromną radością informujemy, że Doktorant Katedry - mgr Albert Trąpczyński wraz z Piotrem Matuszakiem, zajęli I miejsce w konkursie „Modelowanie Rynku Energii” o Nagrodę Prezesa ENEA S.A. 

Konkurs, którego celem jest popularyzacja rynku energii i specyfiki branży w środowisku akademickim, przeznaczony był dla studentów IV i V roku studiów magisterskich oraz I roku studiów doktoranckich. Młodzi ludzie mieli za zadanie przedstawić praktyczne rozwiązanie problemu związanego z rynkiem energii oraz rynkiem węgla. Uczestnicy tegorocznej edycji „Modelowania Rynku Energii”, po raz pierwszy spotkali się na specjalnie dla nich zorganizowanych w Elektrowni Kozienice pięciodniowych warsztatach. Osiem drużyn pracowało nad swoimi pomysłami i modelami oraz finałową prezentacją pod czujnym okiem specjalistów z Grupy Enea. Dla studentów była to niepowtarzalna okazja do współpracy z doświadczonymi praktykami, którzy dzielili się swoją wiedzą i wtajemniczali w arkana rynku hurtowego i branży energetycznej. Po kwietniowych warsztatach do finału zakwalifikowało się pięć zespołów.
Laureaci konkursu wyjadą na szkolenie organizowane na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych.
Partnerem strategicznym konkursu była Enea (Klub Partnera UEP) we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.
Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Energii.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
2. Mgr Marcin Flotyński laureatem konkursu na najlepszy esej

 

 

Miło nam poinformować, iż mgr Marcin Flotyński – Doktorant z Katedry Polityki Pieniężnej i Rynków Finansowych – został laureatem konkursu na najciekawszy esej w ramach Akademii EFC (European Financial Congress). Esej Doktoranta pt. "Polska w strefie euro? Tak – powinniśmy wejść, bo nie mamy wyjścia" wybrany został spośród ponad stu nadesłanych przez Uczestników Akademii EFC z Polski i z zagranicy. Selekcji dokonało sześcioosobowe Jury Konkursu pod przewodnictwem p. Małgorzaty O'Shaughnessy, Regional Managing Director, CEE, Visa Europe.

 

Mgr Marcin Flotyński wraz z czterema innymi Laureatami Konkursu weźmie udział w debacie otwarcia Akademii EFC dot. przyszłości Europy, która odbędzie się 17 czerwca br. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Panel poprowadzi Janusz Lewandowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

W zainicjowanym w 2011 roku Europejskim Kongresie Finansowym corocznie udział bierze około 1300 przedstawicieli kadry zarządzającej biznesu, mediów, administracji państwowej, firm konsultingowych, naukowców, polityków, nadzorców i regulatorów. Kongres stanowi debatę o dobrych rozwiązaniach dla wspólnego sukcesu Polski i Unii Europejskiej. Jego celem jest również prezentacja polskiego punktu widzenia w międzynarodowych dyskusjach na temat rozwoju i bezpieczeństwa.

 

Koordynowana przez Gdańską Akademię Bankową, Akademia EFC 2018 jest częścią Europejskiego Kongresu Finansowego (który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca 2018 r.). Inicjatywa ta skierowana jest do młodych pracowników nauki i absolwentów z Polski oraz innych państw Unii Europejskiej. Celem Akademii EFC jest włączenie do debaty osób wyróżniających się osiąganymi wynikami, a również pomysłowością, aktywnością i zaangażowaniem. Akademia ma być realną platformą do debaty o przyszłości gospodarki Polski i UE.

 

Serdecznie gratulujemy Doktorantowi!      3. Obrony prac doktorskich napisanych pod opieką naukową prof. dr hab. Wiesławy Przybylskiej-Kapuścińskiej


W miesiącu czerwcu odbyły się następujące obrony prac doktorskich:


  • 15 czerwca 2018 r. obrona pracy doktorskiej dra Piotra Bajak, pt. Efektywność finansowa przedsiębiorstw emitujących obligacje korporacyjne w Polsce
  • 25 czerwca 2018 r. obrona pracy doktorskiej dr Izabeli Chudzyńskiej, pt. Private banking w Polsce
  • 28 czerwca 2018 r. obrona pracy doktorskiej dra Marcina Flotyńskiego, pt. Wpływ makroostrożnościowej regulacji płynności długoterminowej na stabilność banków komercyjnych w Polsce, promotor pomocniczy: dr Dorota Wiśniewska; praca wyróżniona przez Radę Wydziału Ekonomii