Uczymy już od 34 750 dni
Komunikaty

Wspominamy profesora Wacława Wilczyńskiego

Mija 10-lecie śmierci jednego z najwybitniejszych popularyzatorów ekonomii

Zapraszamy, wraz z Rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, oraz Radą ds. Upowszechniania Historii i Tradycji UEP na spotkanie poświęcone  pamięci jednego z najwybitniejszych polskich ekonomistów, absolwenta i wykładowcy naszej Uczelni, krytycznego obserwatora oraz komentatora zjawisk polskiej i światowej gospodarki prof. dr. hab. Wacława Wilczyńskiego. Spotkanie odbędzie się w piątek 18 maja, od godziny 17:00 w sali historii UEP (pokój 114 B).

Intencją i celem spotkania jest przypomnienie sylwetki Profesora w następujących wymiarach:

- Profesor jako człowiek – prof. dr hab. Kamila Wilczyńska 

- Profesor jako naukowiec, promotor i Mistrz – prof. dr hab. Marek Ratajczak

- Profesor jako publicysta – dr Krzysztof Gołata.

Liczymy na Państwa obecność i zachęcamy do podzielenia się własnymi wspomnieniami, refleksjami na temat aktualności myśli Profesora.

W intencji organizatorów (Rada ds. Upowszechniania Historii i Tradycji UEP oraz Stowarzyszenie Absolwentów UEP), spotkanie ma zainaugurować coroczną tradycję przypominania sylwetek najwybitniejszych ludzi naszej Uczelni.

W piątek 18 maja, od godziny 17:00 w sali historii UEP (pokój 114 B), wraz z Rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, oraz Radą ds. Upowszechniania Historii i Tradycji UEP zapraszamy na spotkanie poświęcone  pamięci prof. Wacława Wilczyńskiego.

Galeria

Pliki do pobrania