Aktualności

A2 do kariery

Rusza druga edycja programu stypendialnego Autostrady Wielkopolskiej SA i UEP.

W ramach programu Autostrada Wielkopolska SA funduje pięciomiesięczne stypendia (po 1200 zł miesięcznie) dla trzech studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Formuła drugiej edycji programu jest jednak inna niż pierwszej.

 

W pierwszej edycji (w roku akademickim 2012/2013) studenci uczestniczyli 
w miesięcznym, zamkniętym seminarium prowadzonym przez eksperta UEP, dra Zbigniewa Bentyna oraz w cyklu wykładów prowadzonych przez pracowników Spółki Autostrada Wielkopolska SA. Wykłady połączone były z warsztatami.

 

W drugiej edycji, w wyniku wspólnych prac ekspertów Autostrady Wielkopolskiej SA i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zapadła decyzja, by postawić na popularyzowanie wiedzy poprzez bloga.

 

W ramach projektu Spółka stworzy pierwszy w Polsce blog ekspercki, stanowiący unikalną platformę wymiany informacji dotyczących autostrad w Polsce oraz Europie (blog dostępny pod adresem: http://www.a2dokariery.autostrada-a2.pl). Redaktorami bloga zostaną wybrani w drodze konkursu studenci, którzy do lipca będą zgłębiać tematykę dotyczącą zasad funkcjonowania autostrad w Polsce i Europie. Blog ma charakter otwarty, każdy może skomentować wyniki prac stypendystów, zapytać o szczegóły, wziąć udział w dyskusji. Konstrukcja bloga pozwoli także na dodawanie komentarzy za pomocą portalu społecznościowego Facebook. Opiekunami merytorycznymi projektu są: prof. dr hab. Elżbieta Gołembska z Katedry Logistyki Międzynarodowej UEP, wybitny oraz ceniony ekspert, autorka i współautorka ponad 250 prac z zakresu logistyki, oraz Lidia Szyfter, dyrektor techniczna projektu, reprezentująca Spółkę Autostrada Wielkopolska SA.

 

Szczegóły dotyczące projektu zostaną zaprezentowane podczas briefingu prasowego, który odbędzie się 11 marca o 12.30 w Cafeterii Sofa (Collegium Altum, ul. Powstańców Wielkopolskich, 9. piętro).

 

Autostrada Wielkopolska SA jest pierwszym i największym projektem prowadzonym w Polsce w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. To także jeden z największych projektów infrastrukturalnych prowadzonych obecnie w Europie. Od 2010 r. AWSA jest członkiem Klubu Partnera UEP.