Zespół studentów specjalności zarządzanie portem lotniczym w składzie: Julia Busz, Tomasz Jahns, Mateusz Machulski i Bartosz Machnik awansował do półfinału konkursu Wizz Youth Challenge organizowanego po raz pierwszy dla studentów z całej Europy przez węgierskie linie lotnicze WizzAir.

 

Jest to międzynarodowy konkurs dla studentów dotyczący tematyki lotniczej i marketingowej. Zadaniem konkursowym było przygotowanie strategii marketingowej oraz komunikacyjnej, która wypozycjonuje linie lotnicze WizzAir jako linię dla młodego pokolenia (Y,Z). W konkursie wzięło udział 978 zespołów z 140 uniwersytetów z 38 państw. Zespół studentów specjalności zarządzanie portem lotniczym przeszedł do kolejnego etapu jako jedna z 40 drużyn.

 

17 maja 2017 r. w Budapeszcie odbędzie się półfinał, w którym 40 drużyn będzie podzielonych na 4 grupy. Z każdej grupy 4 najlepsze drużyny awansują do głównego finału, zaplanowanego na 18 maja 2017 r. Główną nagrodą jest możliwość rocznych lotów na pokładach samolotów WizzAir bez limitów.