Po 745 dniach od podpisania umowy, wykonawca przekazał Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Poznaniu nowy gmach – Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych. Budynek o powierzchni blisko 15 000 m2 powstał przy ulicy Towarowej. Wielkość nowego obiektu UEP można porównać pod względem objętości budynku do wieżowca Collegium Altum (kubatura CEUE stanowi 75% kubatury wieżowca). Nowy gmach Uczelni nie jest jednak kolejnym drapaczem chmur – składa się z 5 kondygnacji nadziemnych i 2 kondygnacji podziemnych, gdzie znajduje się parking na blisko 100 samochodów. W CEUE jest 12 sal wykładowych (50-, 80- i 100-osobowych), kilkanaście laboratoriów komputerowych z pięcioma serwerowniami oraz 3 sale audytoryjne z blisko 280 miejscami każda.

Nowy gmach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu swoim wyglądem i fasadą nawiązuje do otaczającej go zabudowy. W CEUE zastosowano ciekawe rozwiązania architektoniczno-konstrukcyjne – m.in. wielokondygnacyjny hol oraz fasada główna składająca się z kilkudziesięciu słupów. Znaczna część ścian i słupów wewnętrznych wykonana została w technologii betonu architektonicznego o specjalnie dobranej recepturze. Podczas budowy obiektu użyto 3300 m2 kamienia piaskowego i granitu, 5500 m2 szkła, 10 tys. m3 betonu, 1500 ton stali, 78 km przewodów strukturalnych oraz 62 km kabli i przewodów silnoprądowych.

Całkowita wartość projektu to ponad 57 mln zł – 80% kosztów związanych z budową CEUE pokryły środki, które Uczelnia pozyskała od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na tę inwestycję przeznaczył ponad 12,5 mln zł.