III Bieg po schodach Collegium Altum odbył się na naszej Uczelni 21 października 2017 r. O medale walczyło 300 zawodników. By dotrzeć na najwyżej usytuowaną metę w Poznaniu, biegacze musieli pokonać 17 pięter (372 schody). Najszybciej dystans ten pokonał Mateusz Marunowski – uzyskując czas 1 min. 21 sek., ustanowił nowy rekord trasy. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Zuzanna Kielak (2 min. 5 sek.).


Nie da się ukryć, że bieganie po schodach jest coraz popularniejsze, a polscy zawodnicy stanowią światową czołówkę. To dyscyplina, która łączy ze sobą sprint i górską wytrzymałość. O zwycięstwie decydują ułamki sekund – podkreśla Przemysław Walewski, dyrektor Biegu po schodach Collegium Altum.


W ramach zawodów odbyły się III Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich oraz III Mistrzostwa Polski Studentów w biegu po schodach. Najlepszym wykładowcą podczas tych zawodów był Marcin Flotyński (1 min. 49 sek.) z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Spośród pań najszybsza była Baha Kalinowska-Sufinowicz (3 min. 22 sek.) również z UEP. Wśród studentów najszybciej dystans pokonał Piotr Mróz (1 min. 29 sek.); wśród studentek najlepsza była Zuzanna Kielak (2 min. 5 sek.).


Na trasie rywalizowali ze sobą również policjanci oraz strażacy. Podczas biegu rozegrano III Mistrzostwa Policji w Biegu po Schodach Collegium Altum, które objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz I Mistrzostwa Wielkopolski w biegu po schodach o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.


Organizatorami zawodów był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad wydarzeniem objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP oraz Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.


Szczegółowe wyniki dostępne są w plikach do pobrania.