Aktualności

Kobieta Przedsiębiorcza 2014

Głosuj na nasze absolwentki.
Plebiscyt „Kobieta Przedsiębiorcza 2014” organizowany przez Głos Wielkopolski. O tytuł walczą artystki, projektantki, wolontariuszki, działaczki społeczne oraz właścicielki dobrze prosperujących firm. W tym roku o miano przedsiębiorczej kobiety walczy aż 7 absolwentek Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu:

• Adrianna Wołczyk – właścicielka firmy AleWorek
• Marta Kotwis, Aleksandra Prębska, Aleksandra Prusator – właścicielki formy FORDATA
• Marta Wiznerowicz, Agata Olszyńska – właścicielki firmy Placefordress
• Iwona Janicka – założycielka Fundacji Aktywności Lokalnej

Głosować na nasze kandydatki można do 30 marca 2015 r.: http://www.gloswielkopolski.pl/naszeakcje/kobietaprzedsiebiorcza2014/
Wręczenie nagród wraz z panelem dyskusyjnym i bankietem odbędzie się 17 kwietnia 2015 r. w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Sylwetki naszych przedsiębiorczych absolwentek:

Adrianna Wołczyk – właścicielka firmy AleWorek i absolwentka UEP


W 2012 r., korzystając z konkursu "Startuj z Biznesem" (realizowanym w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) założyła własną firmę AleWorek.
Adrianna Wołczyk odpowiedziała na potrzeby nowoczesnych, świadomych gospodyń domowych i stworzyła ozdobny lniany worek na chleb, który dzięki interesującej strukturze i wyjątkowym zdobieniu, nie tylko cieszy oko, ale i sprawuje swe najważniejsze zadanie – jest praktyczny, ponieważ zapewnia naturalne warunki do przechowywania pieczywa. Dzięki lnianej tkaninie o właściwościach antybakteryjnych, antyalergicznych i pochłaniających wodę, aleWorki, uszyte z grubego 100% lnu, zabezpieczają przed pleśnią, spowalniają proces wysychania i chronią produkty spożywcze.

Strona internetowa: http://aleworek.pl/


Marta Kotwis, Aleksandra Prębska, Aleksandra Prusator – właścicielki formy FORDATA i absolwentki UEP
  

FORDATA (dawniej Datapoint) to synonim bezpiecznego zarządzania poufnymi informacjami, w zmieniającym się otoczeniu biznesowym.
Pionier na polskim rynku kapitałowym. W oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, FORDATA pomaga klientom w zarządzaniu dokumentami i komunikacją podczas złożonych procesów transakcyjnych. Wspiera największe transakcje M&A, IPO, restrukturyzacje, prywatyzacje, czy procesy związane z pozyskiwaniem finansowania, w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Strona internetowa: http://fordata.pl/


Marta Wiznerowicz, Agata Olszyńska – właścicielki firmy Placefordress, absolwentki UEP
 

Absolwentki Uniwersytetu Ekonomicznego, Agata Olszyńska i Marta Wiznerowicz, zamieniły teorię na praktykę i szturmem podbijają rynek.
Agata Olszyńska ukończyła Zarządzanie, a Marta Wiznerowicz Ekonomię. Teoretycznie, kierunki mające nie wiele wspólnego z branżą fashion. Siostry jednak udowadniają, że dobra intuicja rynkowa połączona z gruntownym przygotowaniem teoretycznym to doskonała podstawa do osiągnięcia sukcesu w biznesie.
Absolwentki założyły markę Place for Dress. Za pomocą specjalnej aplikacji, dostępnej na stronie www.placefordress.com, można samodzielnie zaprojektować i przesłać do realizacji sukienkę, stworzoną dokładnie według swoich upodobań. 
Pomysł na założenie firmy z sukienkami zrodził się na wspólnych zakupach sióstr. Chciały one odpowiedzieć na trzy potrzeby, których nie są, ich zdaniem, w stanie zaspokoić typowe sklepy w centrach handlowych.

Strona internetowa: www.placefordress.com


Iwona Janicka - założycielka Fundacji Aktywności Lokalnej, absolwentka UEP.

Łączy doświadczenie samorządowca, przedsiębiorcy i społecznika. Do tej pory działała np. w wielkopolskiej i poznańskiej radzie działalności pożytku publicznego.