Aktualności

Konkurs o Złotą Mysz rozstrzygnięty

Nagrodzono projekty studentów WIGE.
Zakończyła się XVII edycja Konkursu o Złotą Mysz adresowanego do studentów I roku Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom odbyła się 21 stycznia 2016 r. Konkurs polegał na przygotowaniu w dwuosobowych zespołach profesjonalnych projektów biznesowych z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych i mobilnych. Projekty obejmowały cztery etapy: inwestorski, biznesowy, techniczny i poprojektowy. Projekty były przygotowane w postaci opisu w formacie MS Word, prezentacji w formacie MS PowerPoint i częściowej implementacji strony internetowej z wykorzystaniem systemu zarządzania treścią Drupal w technologii PHP i HTML. Prace były oceniane według następujących kryteriów:
• oryginalność, nowatorstwo i świeżość pomysłu,
• biznesowy charakter przedsięwzięcia,
• wpływ technologii informacyjnych na transformację organizacjii zarządzania.

W konkursie wzięło udział 223 studentów I roku WIGE, uczęszczających w semestrze zimowym roku akademickiego 2015/2016 na zajęcia z przedmiotu Technologie informacyjne, prowadzonych przez pracowników Katedry Technologii Informacyjnych. Prace zostały ocenione przez Komisję Konkursową, w skład której weszli pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych. Przewodniczącym Komisji Konkursowej był prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, kierownik Katedry Technologii Informacyjnych.

Zwycięzcami XVII Konkursu o Złotą Mysz zostali:
I miejsce – Anna Brąszkiewicz i Katarzyna Chojnacka – projekt Try – it
II miejsce – Marta Kamieńska i Bartłomiej Karliński – projekt Destruction Area Measure
III miejsce – Mateusz Wojciechowski i Piotr Zubko – projekt Unicard.Uroczystość wręczenia nagród prowadził prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, przewodniczący Komisji Konkursowej wraz z dr. inż. Jakubem Flotyńskim i mgr. Danielem Wiluszem, którzy prowadzili ćwiczenia z przedmiotu Technologie informacyjne. Władze uczelni reprezentował Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. Jacek Mizerka, prof. nadzw. UEP oraz Prodziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, dr hab. Dorota Appenzeller, prof. nadzw. UEP.

Nagrodami ufundowanymi przez Prorektora ds. Edukacji i Studentów UEP były atrakcyjne urządzenia elektroniczne:
I nagroda – tablet 2 w 1 Lenovo MIIX 3-1030
II nagroda – kamera Blackview HERO1
III nagroda – wielofunkcyjny zegarek sportowy TomTom Multi-Sport HRM.