W dniu 28 listopada 2017 r. odbył się wykład Prezesa VW Poznań Jensa Ocksena na temat przyszłości transportu miejskiego. Prelekcja otworzyła cykl wykładów w ramach projektu „Miasto w ruchu”. Na sali obecni byli m.in. Jacek Jaśkowiak Prezydent Miasta Poznania, prof.dr hab.inż.Tomasz Łodygowski Rektor Politechniki Poznańskiej oraz prof. dr hab. Maciej Żukowski Rektor UEP .

 

„Miasto w ruchu” jest wspólną inicjatywą 4 partnerów: Volkswagen Poznań, Urzędu Miasta w Poznaniu, Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Oficjalna inauguracja projektu miała miejsce 4 października 2017 r., a jego realizacja potrwa do 30 kwietnia 2018 r. Projekt kierowany jest do studentów obu Uczelni. Jego celem jest zgłębienie zagadnień dotyczących strategii rozwoju metropolii poznańskiej do 2050 roku, ze szczególnym naciskiem na transport miejski i rozwiązania logistyczne w obrębie metropolii. Projekt zakłada także stworzenie scenariuszy rozwoju współpracy administracji samorządowej, nauki i biznesu.


Spośród nadesłanych przez studentów konspektów wyłoniono prace 10 zespołów. Aż 7 grup ma w swoim składzie studentów UEP. Pod koniec kwietnia 2018 r. jury wybierze najbardziej innowacyjne prace projektowe. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne, a grupa najlepszych studentów będzie miała możliwość odbycia płatnych staży w VWP. Opiekunami projektu i członkami jury ze strony UEP są dr Hubert Igliński z Katedry Logistyki Międzynarodowej i dr hab. Arkadiusz Kawa z Katedry Logistyki i Transportu.