Studenckie Koło Naukowe Enactus z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu otrzymało nagrodę główną w kategorii StRuNa-SCIENCE 2020 za realizację projektu „diaBite” w 10. edycji najważniejszego ogólnopolskiego konkursu dla młodych naukowców StRuNa 2020. Udział w nim wzięły koła naukowe i zespoły projektowe z całej Polski.
Zespół studentów, którego liderem jest Zuzanna Krzyżaniak z UEP, opracował innowacyjny produkt żywieniowy, wpisujący się w trend zdrowej żywności. Zamiennik słodkiej przekąski – baton diaBite – stworzony został dla diabetyków, osób insulinoopornych i ograniczających cukier. Produkt oferowany jest w ekologicznym opakowaniu, a część dochodu z jego sprzedaży ma zostać przekazana na cele dobroczynne i edukacyjne.

Opiekunami naukowymi SKN Enactus UEP są dr Adam Weinert i dr Paweł Bartkowiak z Katedry Zarządzania Strategicznego UEP,  opiekę merytoryczną pod kątem badań żywnościowych sprawowała prof. UPP dr hab. Joanna Kobus-Cisowska z Katedry Technologii Gastronomicznej i Żywności Funkcjonalnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W pracach uczestniczyli również studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Inicjatywa wspierana jest przez Fundację na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy!