SKN Enactus UEP z projektem DiaBite drugi raz z rzędu wygrał konkurs Enactus Poland Competition i znów będzie reprezentować Polskę na szczeblu międzynarodowym. Po ubiegłorocznym wyjeździe do Doliny Krzemowej w USA, tym razem z zespołami z innych krajów nasi studenci będą rywalizować w Holandii.


Projekt – DiaBite – to pomysł szybkich i zdrowych przekąsek dla osób zmagających się z cukrzycą i insulinoopornością. Mają one pomóc ograniczyć spożycie cukru.W skład zwycięskiego zespołu wchodzą: 
Zuzanna Krzyżaniak, Magdalena Nowak, Tomasz Bałdyga, Julia Kłosowicz, Zuzanna Czeczot, Marcin Dziedziński, Aleksandra Hamrol, Szymon Witkowski, Bartosz Rybarski, Julia Kaźmierczak, Dorota Malicka, Paweł Oleszek, Marta Knysz, Martyna Nowacka, Jonasz Wesołek, Jędrzej Kaźmierczak, Dominika Kałek, Michalina Sawicka, Laura Wróblewska, Olga Słomińska, Julia Popławska, Katarzyna Maciejewska, Zuzanna Krok, Paulina Kędzierska, Anna Chorążak.

 

Opiekunowie naukowi to dr Adam Weinert i dr Paweł Bartkowiak z Katedry Zarządzania Strategicznego UEP.

 

Projekt wspierany jest przez Fundację na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów w Poznaniu i i realizowany jest przy współpracy z studentami z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 

 

O DiaBite można przeczytać na stronie internetowej projektu.