Nadzwyczajna sytuacja, w której się znaleźliśmy, domaga się postaw opartych na duchu solidarności i empatii, a także mobilizacji sił i środków na rzecz wspólnego dobra. Połączenie wysiłków pomoże nam przetrwać ten trudny okres, wyjść z niego z jak najmniej odczuwalnymi stratami. Pomocy potrzebują szpitale i seniorzy, w trudnej sytuacji znalazła się też część uczniów, którzy nie radzą sobie z nową, zdalną formą realizacji materiału szkolnego.
Postanowiliśmy ich wesprzeć, organizując i współorganizując akcje pomocowe. Wierzymy, że zauważanie potrzeb i odpowiadanie na nie, to obowiązek i powinność instytucji zajmującej się nauczaniem.  Wrażliwość społeczna, ludzkie odruchy serca, spojrzenie na wszystko, jako na system naczyń połączonych – identyfikujemy się z tymi wartościami i oglądem rzeczywistości w pełni.  Przetrwamy kryzys bogatsi o nowe relacje, nowe spojrzenie na świat, z poczuciem, że pomagamy i jest nam okazywana pomoc.

Pomagać można:
 
Jesteśmy również dumni z naszych pracowników naukowych działających w Wirtualnym Instytucie Kryzysowym, zainicjowanym przez Spółkę Celową UEP. Należeli do grupy naukowców i informatyków, którzy stworzyli narzędzie IT do koordynacji pomocy udzielanej przez społeczeństwo szpitalom, dostępne przez platformę WsparcieDlaSzpitala.pl.

Pracujemy nad nowymi inicjatywami i jesteśmy otwarci na zgłaszanie propozycji kolejnych akcji. Sytuacja jest dynamiczna i obiecujemy, że będziemy reagować na bieżące potrzeby i rozwój spraw.