Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu nawiązał oficjalną współpracę z operatorem dwóch centrów przetwarzania danych – firmą Beyond.pl. Partnerstwo ma przede wszystkim zbliżyć świat nauki do praktyki biznesowej. 

– W tej chwili na polskim rynku brakuje 30 tys. pracowników z kwalifikacjami informatycznymi – mówi prezes i założyciel Beyond.pl Michał Grzybkowski. – Cieszymy się, że będziemy mogli oddziaływać na to, jakie drogi wybiorą młodzi ludzie, wskazywać z naszej perspektywy najbardziej interesujące komercyjnie trendy oraz zachęcać najlepszych do pozostania w Polsce i rozwijania swoich kompetencji w naszym kraju. Chcemy zrobić wszystko, żeby zatrzymać zdolnych studentów, zapewniając im konkurencyjne w skali świata miejsca pracy – dodaje.


– Branża informatyczna zmienia się bardzo dynamicznie. Dlatego tak ważna jest aktualizacja wiedzy. Chcemy wspólnie z naszym partnerem Beyond.pl rozwijać ofertę edukacyjną Uczelni oraz pomagać wychowankom w sprawdzaniu zdobytych informacji w praktyce – mówi prof. Sławomir Kalinowski, prorektor ds. finansów i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


Beyond.pl oferuje Uczelni dostęp do praktyk studenckich, wsparcie w procesie kształcenia poprzez m.in. wykłady gościnne i warsztaty oraz szansę odwiedzania Data Center 2. Integralną częścią obiektu Beyond.pl jest trasa edukacyjna pozwalającą doświadczyć, jak wygląda system ochrony danych na najwyższym poziomie potwierdzony pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej certyfikatem Rated 4 wydanym przez amerykańską instytucję ANSI.


Witamy firmę beyond.pl w Klubie Partnera UEP.