Aktualności

Zielone światło dla przedsiębiorców

Bezpłatne doradztwo i szkolenia z zakresu wdrażania proekologicznych rozwiązań to główne zadania projektu „Zielone światło”, realizowanego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wiedzę na temat sposobów organizacji pracy przedsiębiorstwa w zgodzie ze środowiskiem zdobędzie blisko 120 firm z całej Polski.

Projekt „Zielone światło” ma na celu udzielenie wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom z zakresu prowadzenia zielonej firmy poprzez połączenie oszczędności z dbałością o środowisko. Projekt rozpoczął się w marcu 2014 r. i został podzielony na 3 edycje. Ostatnia zakończy się w czerwcu 2015 r.

Każda z edycji składa się z trzech zadań: analizy potrzeb proekologicznych przedsiębiorstw oraz szkoleń i doradztwa w zakresie wdrażania rozwiązań proekologicznych. Szkolenia są przeprowadzane przez profesorów UEP oraz doświadczonych praktyków biznesu. Ze wsparcia, oferowanego w ramach projektu, skorzystać będzie mogło ok. 120 przedsiębiorstw z całego kraju, niezależnie od branży, w której działają.

W lipcu 2014 r. zakończyła się I edycja projektu „Zielone Światło”. Ze szkoleń na temat wykorzystania ekologii w biznesie skorzystało 80 pracowników z 42 przedsiębiorstw. Po analizie potrzeb proekologicznych danej firmy, pracownicy wzięli udział w szkoleniach z zakresu zarządzania środowiskowego, audytów i sprawozdawczości, innowacji technologicznych w zakresie ochrony środowiska oraz sterowania operacyjnego w ramach gospodarki odpadami. Już niebawem (we wrześniu 2014 r.) ruszy II edycja projektu, podczas której kolejne firmy będą mogły dowiedzieć się, jak wykorzystać ekologiczne rozwiązania w swojej instytucji.

            

Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na stronie www.zieloneswiatlo.ue.poznan.pl