Kalendarz wydarzeń

Akademia Innowacyjnego Biznesu

O zamówieniach publicznych podczas AIB

Zapraszamy na trzeci wykład w ramach cyklu dedykowanego praktykom biznesu pod nazwą Akademia Innowacyjnego Biznesu. Wykład pt. „Zmiany w prawie unijnym i krajowym w zakresie zamówień publicznych” dotyczyć będzie zagadnień prawnych. Część teoretyczna będzie poszerzona o część warsztatową. Spotkanie, które odbędzie się 9 grudnia 2015 r. o godz. 16:00 w sali 111A, (gmach główny UEP) poprowadzą prawnicy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze zamówień publicznych Panowie  Remigiusz Szczepaniak i Paweł Rożyński.


Już 1 stycznia 2016 r. w życie wchodzą rewolucyjne zmiany w systemie prawa i sądownictwa, ułatwiające przedsiębiorcom walkę z kryzysem oraz zapobieganie likwidacji ich firm. Dlatego nowe przepisy prawa restrukturyzacyjnego stanowiły też temat poprzedniego spotkania, które odbyło się 25 listopada 2015 r.. Partnerami wydarzenia była kancelaria Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. oraz Instytut Allerhanda. Współtwórcy nowego Prawa restrukturyzacyjnego Panowie Piotr Zimmerman i dr. Patryk Filipiak przedstawili wybrane aspekty prawne i ekonomiczne nowej ustawy, które z praktycznego punktu widzenia są najważniejsze dla przedsiębiorców. W wydarzeniu wzięło udział 80 przedsiębiorców. Jego formuła składała się wyłącznie z praktycznej wiedzy, prezentacji case studies oraz paneli dyskusyjnych.


Akademia Innowacyjnego Biznesu jest wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, finansowanym przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga. Projekt ma na celu upowszechnianie oraz popularyzację wiedzy z zakresu kompetencji ekonomicznych oraz poprawę zdolności adaptacyjnych kadry technicznej i ekonomicznej do zmian gospodarczych.