Uczymy już od 34 440 dni
Kalendarz wydarzeń

Koncert na zakończenie roku akademickiego

Arie i musicale ze światowych scen.
Zapraszamy na koncert muzyki klasycznej i rozrywkowej „Leć głosie po rosie...", który odbędzie się 11 czerwca 2015 r. w Auli UEP o godz. 16.45. Organizujemy go jako akcent artystyczny wieńczący rok akademicki 2014/15.
Podczas koncertu usłyszymy arie śpiewane na największych scenach świata – w najznamienitszych operach. W programie znajdą się również utwory z musicali, poszerzając panoramę brzmień i emocji muzycznych recitalu. Te największe dzieła kompozytorskie wykona sopranistka Malwina Konieczka – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Artystce towarzyszyć będzie na fortepianie prof. dr hab. Izabela Górska-Krasiel oraz baryton Julian Kuczyński. W ich wykonaniu usłyszymy m.in. arie z oper Mozarta, Verdiego i Pucciniego. Artyści zaśpiewają również tak znane szlagiery musicalowe i rozrywkowe jak: "Gdybym był bogaczem", "Strangers in the night" i utwór na duet z dzieła "Upiór w operze".
Wstęp jest wolny.
Zapraszamy Państwa z rodzinami i przyjaciółmi, do spędzenia z nami niezapomnianych chwil przy melodiach z kanonu muzycznego, tworzącego bogatą historię muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Koncert jest kontynuacją cyklu spotkań muzycznych, które Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - jako instytucja z misją edukacyjną - organizuje sukcesywnie w wyrazie uznania dla dokonań artystycznych wielkich mistrzów i kompozytorów muzyki poważnej i współczesnej.Program:
1. L.Różycki - Walc Caton  To dawny mój znajomy z opery "Casanova" - Malwina Konieczka
2. W.A.Mozart -  Aria Elviry Ah, fuggi il traditor z opery ,,Don Giovanni" - Malwina Konieczka
3. W.A. Mozart - duet La ci darem la mano z opery "Don Giovanni" - Malwina Konieczka i Julian Kuczyński
4. R.Rodgers - aria W taki piękny wieczór z musicalu "Południowy Pacyfik" -Julian Kuczyński
5. G.Verdi - recitativ i aria Giulietty Care fanciulle/Non vo quell vecchio z I aktu opery Un Giorno di regno - Malwina Konieczka
6. B.Kaempfert, C.Singleton, E.Snyder Strangers in the night  - Julian Kuczyński
7. G.Puccini - walc Musetty "Quando men'vo" z opery "La boheme" - Malwina Konieczka
8. J.Bock - Aria Tewjego Gdybym był bogaczem z musicalu "Skrzypek na dachu" Julian Kuczyński
9. A.Lloyd Webber - duet All I ask of you z musicalu " The Phantom of opera" / "Upiór w operze" - Malwina Konieczka, Julian Kuczyński