Kalendarz wydarzeń

VI Dni UEP: o otwartości

„Stan surowy – otwarty na świat” – to hasło VI Dni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zapraszamy w dniach 26–27 lutego.

Hasło tegorocznych Dni Uniwersytetu Ekonomicznego bezpośrednio zainspirowane zostało budową naszego nowego budynku – Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. Traktujemy je jednak nie tylko jako określenie etapu, na jakim jest nasza inwestycja, lecz przede wszystkim jako metaforę „stanu” naszych absolwentów, którzy opuszczają mury Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu wyposażeni w fundamentalne kompetencje i rzetelną wiedzę, a jednocześnie „otwarci” na nowe tendencje i rozwiązania. Ta postawa otwartości, rozumianej jako umiejętność adaptowania posiadanej wiedzy do zmieniających się potrzeb oraz gotowość do nieustannego poszerzania tejże wiedzy i podejmowania wyzwań, to naszym zdaniem klucz do sukcesu w nieustannie przeobrażającym się świecie.


Każde z wydarzeń, składających się na program VI Dni UEP, jest powiązane z tym zagadnieniem.


Jakie znaczenie ma otwartość w polskim i międzynarodowym biznesie? – tego będzie można dowiedzieć się podczas panelu dyskusyjnego „Otwarci na świat – ekspansja globalna jako ważny czynnik rozwoju polskich firm”. Panel poprowadzi rektor UEP, prof. dr hab. Marian Gorynia. Zaproszenie do udziału w debacie przyjęli Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA dr hab. Herbert Wirth, Prezes Zarządu Amica Wronki SA Jacek Rutkowski i dr Jan Kulczyk.


Co robić, by być „otwartym na sukces”? – odpowiedzi na to pytanie przyniosą organizowane przez Wielkopolską Szkołę Biznesu UEP we współpracy z Fundacją "Kadry dla Wielkopolski" wykłady i targi. Profesor Krzysztof Szydzisz – specjalista z zakresu emisji głosu i kierownik Zakładu Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – opowie o skutecznej komunikacji werbalnej w biznesie. Adrian Wrociński – współwłaściciel Milado Centrum Rozwoju Personalnego – poradzi, jak budować pozytywny wizerunek na rynku pracy. Przedstawimy też oferowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu studia MBA, studia podyplomowe, kursy i szkolenia – każdego roku otwierają one drzwi do sukcesu dziesiątkom osób!


Jakiej otwartości uczy… żeglowanie i jak ta otwartość jest powiązana z… ekonomią? – na ten temat będzie okazja porozmawiać na wernisażu wystawy z cyklu „Jachtem za krąg polarny” organizowanej z inicjatywy pasjonata żeglarstwa prof. dra hab. Józefa Garczarczyka. Gośćmi profesora będą najsłynniejsi kapitanowie wypraw polarnych: kpt. Ryszard Wojnowski, kpt. Maciej Jodkiewicz i  kpt. Zbigniew Jałocha.


A to jeszcze nie wszystko! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem VI Dni UEP.