29 czerwca 2018 roku w Ratuszu Poznańskim odbyła się uroczysta sesja Rady Stołecznego Miasta Poznania, w której udział wziął Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 28 czerwca 2018 roku Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP, wzięła udział w uroczystych obchodach 62. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956.

28 czerwca 2018 roku w Poznaniu odbyły się uroczystości obchodów 62. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956, w których Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu reprezentowała prorektor ds. edukacji i studentów dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP.
W dniu 27 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektorem ds. Finansów i Rozwoju, dr. hab. Sławomirem Kalinowskim, prof. nadzw. UEP spotkali się z Panem Rafałem Leszczyńskim, który w imieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wręczył symboliczny czek w związku z dofinansowaniem projektu pt. „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu”.
W dniach 22-24 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w posiedzeniu Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych, które odbyło się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

W dniu 22 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył konferencję pn. Akademia Rynku Sztuki, która odbyła się w CEUE.

W dniu 21 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w uroczystościach absolutoryjnych, które odbyły się na Uniwersytecie w Poczdamie.

W dniu 20 czerwca 2018 roku Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP, wzięła udział w zakończeniu Kursu Pedagogicznego dla Młodej Kadry UEP, które odbyło się w sali 1511 Collegium Altum.

W dniu 18 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbietą Gołatą, prof. nadzw. UEP, wzięli udział w jubileuszu 50-lecia istnienia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podczas którego doktoratem honoris causa został uhonorowany laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii prof. Robert Franklin Engle.

W dniu 16 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w spotkaniu pn. piknik z doktorantami, które odbyło się w CH Posnania w Centrum Rozrywki Gravitacja.

W dniu 13 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP otworzył  Konferencję Regionalną zorganizowaną w ramach jubileuszu 100-lecia Polskiej Polityki Społecznej Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość. Wydarzenie odbyło się w sali 111A.
W tym samym dniu Rektor otworzył Galę pn. As Odpowiedzialnego Biznesu, która odbyła się w sali 111A.

W dniu 12 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w konferencji pt. Dotychczasowe osiągnięcia i obecne wyzwania polityki społecznej, która odbyła się z okazji jubileuszu 45-lecia pracy naukowej prof. Stanisławy Golinowskiej. 

W dniu 11 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP otworzył międzynarodową konferencję pn. "16th INFINITI Conference on International Finance". Wydarzenie odbyło się w Auli UEP.

W dniu 8 czerwca 2018 roku Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP otworzyła XIII Konferencję Dni Młodych Towaroznawców.

W dniach 7-9 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział posiedzeniu KRASP w Koszalinie.

W dniu 7 czerwca 2018 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP otworzył wydarzenie pn. Dni Wydziału Towaroznawstwa. Uroczystość odbyła się w sali 111A.