W dniu 26 maja 2017 roku odbył się Festiwal Muzyczny JUWENALIA POZNAŃ 2017. W uroczystości otwarcia Wielkiego Pochodu Juwenaliowego udział wzięli Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anną Gliszczyńską-Świgło, prof. nadzw. UEP.

W dniu 26 maja 2017 roku odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn, w którym udział wziął Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP.

W dniu 22 maja 2017 roku odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu Dzień Francuski, którego gospodarzem był Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP. Więcej informacji tutaj.

W dniu 22 maja 2017 roku w Rydzynie, rozpoczęła się XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn." Ubezpieczenia wobec wyzwań XXI wieku", w której udział wzięła Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP.

W dniu 18 maja 2017 roku w sali 111A odbył się panel dyskusyjny "Obcokrajowcy na polskim rynku pracy", w którym udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP oraz Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP.

W dniu 17 maja 2017 roku odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy plakatów studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w którym udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anną Gliszczyńską-Świgło, prof. nadzw. UEP. Wernisaż odbył się w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych UEP.
W tym samym dniu Władze Rektorskie uczestniczyły w wieczorze galowym Dni Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, podczas którego odbył się koncert z okazji 25-lecia Chóru Musica Viva pod dyrekcją prof. dr hab. Marka Gandeckiego. Wydarzenie miało miejsce w Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W dniu 16 maja 2017 roku w Auli UEP odbył się wykład sędziego piłkarskiego Howarda Webb'a, w którym udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 10 maja 2017 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę Kolegium Zembala. W uroczystości udział wzięła Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP.