W dniu 30 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektorami wzięli udział w spotkaniu z Szymonem Hołownią pt.: „CSR firmy - holistyczna strategia, nie tylko wycinkowy wizerunek”. Spotkanie odbyło się w sali 4.1 CEUE.

W dniu 29 maja 2019 roku Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP wzięła udział w spotkaniu pn. "Wielkopolska nauka po 2020 roku", które odbyło się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W dniach 27-29 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w XXXVII Konferencji Naukowej Polityków Społecznych nt."Praca i Polityka Społeczna - Tendencje i Wyzwania w Aspekcie Przestrzennym". Konferencja odbyła się w Białowieży.

W dniu 23 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektor ds. Edukacji i Studentów, prof. dr hab. inż. Anną Gliszczyńską-Świgło, prof. nadzw. UEP wzięli udział Pochodzie Juwenaliowym 2019.

W dniu 22 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w uroczystych obchodach Jubileuszu 100-lecia Politechniki Poznańskiej.

W dniu 20 maja 2019 roku Prorektor ds. Edukacji i Studentów, prof. dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP wzięła udział w NKN Forum, które odbyło się na Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.

W dniu 17 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w uroczystej kolacji z okazji obchodów Jubileuszu 100-lecia Wydziału Prawa i Administracji UAM.

W dniu 16 maja 2019 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektorami wzięli udział w wydarzeniach zorganizowanych z okazji  Dnia UEP.

W dniu 15 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP otworzył Ogólnopolską Konferencję Naukową Poznań Business Summit 2019, która odbyła się w sali 111A.
W tym samym dniu Rektor wziął udział w spotkaniu poświęconym pamięci prof. dr. hab. Zbigniewa Czerwińskiego. Spotkanie odbyło się w sali 114B. Następnie Rektor wziął udział w uroczystej prezentacji monety wyemitowanej przez NBP z okazji 100-lecia utworzenia Uniwersytetu Poznańskiego. Prezentacja miała miejsce w Auli UAM.

W dniu 8 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w uroczystej Gali Finałowej XVI edycji konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, która odbyła się w Poznań Congres Center na terenie MTP.

W dniu 7 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w uroczystych obchodach Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

W dniu 6 maja 2019 roku, Rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wziął udział w międzynarodowej konferencji naukowej pn. "Uniwersytety w poszukiwaniu doskonałości", która odbyła się w Collegium Minus UAM.