W dniu 31 marca 2017 roku odbyła się Konferencja Naukowa pn. Szansa-Potencjał-Możliwości Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych, którą otworzył Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP. Konferencja odbyła się w sali 111A.

W dniu 31 marca 2017 roku Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP, gościł na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu prorektorów i kanclerzy z uczelni ekonomicznych w Polsce, którzy wzięli udział w spotkaniu benchmarkingowym. Obrady odbyły się w sali 103A.

W dniu 30 marca 2017 roku odbyły się Dni Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. VII Ogólnopolską Konferencję Naukową im. Profesora Zbigniewa Czerwińskiego pn. "Matematyka i informatyka na usługach ekonomii", która odbyła się z okazji Dni WIGE otworzył Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 27 marca 2017 roku Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP, gościła na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu delegację z  Lingnan Normal University z Chin.W dniu 25 marca 2017 roku Arcybiskup Metropolita Poznański x.Stanisław Gądecki obchodził jubileusz 25-lecia święceń biskupich.
W uroczystościach związanych z Jubileuszem, które odbyły się w Katedrze  oraz w Rezydencji Arcybiskupów Poznańskich udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 24 marca 2017 roku Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, gościł dwie delegacje zagraniczne: z Kraju Związkowego Brandenburgii, której przedstawicielem był dr Thomas Drescher, Sekretarz Stanu ds. Edukacji, Młodzieży i Sportu, a także delegację z Peru, z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnikiem Republiki Peru w RP JE Alberto Salsem na czele. W uroczystej kolacji, która odbyła się restauracji Delicja w Poznaniu udział wzięła Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP.

W dniu 21 marca 2017 roku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Z tej okazji Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył panel dyskusyjny pt. „Równość vs. różnorodność”. Debata odbyła się w Auli UEP.W dniu 21 marca 2017 roku odbyło się wspólne posiedzenie Komitetu Nauk Demograficznych PAN oraz Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN, w którym udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbietą Gołatą, prof. nadzw. UEP. Spotkanie odbyło się w sali 111A.

l

W dniu 10 marca 2017 roku Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, podpisał porozumienie w sprawie współpracy naukowo-dydaktycznej z Portem Lotniczym Poznań-Ławica Sp. z o.o.W dniu 9 marca 2017 roku Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w otwarciu laboratorium ShopLab, które powstało jako efekt współpracy z Grupą Muszkieterów. Laboratorium znajduje się w sali 304A.

W dniach 2-4 marca 2017 roku odbyło się posiedzenie Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych we Wrocławiu, w którym udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP. W dniu 2 marca br., Rektor uczestniczył również w uroczystościach związanych z jubileuszem 70-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W dniu 1 marca 2017 roku odbyło się spotkanie na Politechnice Warszawskiej, podczas którego zostały zaprezentowane projekty założeń systemu szkolnictwa wyższego - Ustawa 2. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dra Jarosława Gowina, a udział w spotkaniu  wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.