W dniu 26 października 2017 roku Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył Piątą Ogólnopolską Konferencję Metodyczną pt. "Rynek biegowy w Polsce. Stan i kierunki rozwoju".

W dniu 26 października 2017 roku w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych. W uroczystości udział wzięła Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP.

W dniu 26 października 2017 roku Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof nadzw. UEP, wziął udział w uroczystości podsumowującej kolejny etap rozwoju Centrum Usług Biznesowych GSK IT.
W tym samym dniu Prorektor wziął udział w uroczystej gali rozdania nagród w finale "Rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych", która odbyła się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W dniu 21 października 2017 roku Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył III edycję Biegu po Schodach Collegium Altum.
W tym samym dniu Rektor wziął udział w uroczystości Absolutorium studiów Executive MBA i MBA, która odbyła się w sali 111A.

W dniu 19 października 2017 roku Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył Konferencję pt. "Nieruchomość w przestrzeni 3", która odbyła się w auli UEP.
W tym samym dniu Rektor wziął udział w spotkaniu inicjującym utworzenie Koła Poznań Dwa - Absolwentów związanych z instytucjami biznesowymi. Spotkanie odbyło się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W dniu 16 października 2017 roku Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył Polsko-Izraelskie Forum pt.: "Startups: Israeli experience. Cooperation opportunities", które odbyło się w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych UEP.

W dniu 14 października 2017 roku odbyła się uroczystość Absolutorium XXI edycji MBA Poznań-Atlanta, w której udział wziął Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP.

W dniach 12-13 października 2017 roku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, obyły się obrady Zgromadzenia Plenarnego KRASP, w których udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 11 października 2017 roku odbył się Erasmus Day "Discover the World with Erasmus+". W wydarzeniu, które miało miejsce w sali 111A, udział wzięła Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP.

W dniu 10 października 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 dla studentów realizujących kształcenie we współpracy z Volkswagen Poznań. W uroczystości, która odbyła się w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym VWP udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 10 października 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusz Piaseckiego w Poznaniu. W uroczystości udział wzięła Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP.

W dniu 9 października 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W uroczystości udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 6 października 2017 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. W uroczystości udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 5 października 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W uroczystości udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 4 października 2017 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. W uroczystości udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 4 października 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Politechnice Poznańskiej. W uroczystości udział wzięła Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP.

W dniu 3 października 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W uroczystości udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 2 października 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W uroczystości udział wziął Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP

W dniu 2 października 2017 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W uroczystości udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 1 października 2017 roku odbyła się uroczystość udzielenia absolutorium studentom Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W uroczystości udział wzięła Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą,
dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP.