W dniu 29 stycznia 2018 roku Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan.

W dniu 25 stycznia 2018 roku odbył się Bal Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu organizowany przez Parlament Studencki UEP, w którym udział wzięli Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP oraz Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP.

W dniu 25 stycznia 2018 roku Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w spotkaniu noworocznym w gronie Kolegium Rektorów Miasta Poznania zorganizowanym przez Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W dniu 17 stycznia 2018 roku Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez Rektora Politechniki Poznańskiej, prof. dra hab. inż. Tomasza Łodygowskiego.

W dniu 16 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie opłatkowe w Archidiecezji Poznańskiej, na które zapraszał Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. W spotkaniu udział wziął Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP wraz z Prorektorami i Kanclerzem UEP, Wojciechem Zalewskim.

W dniu 13 stycznia 2018 roku Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Spotkanie odbyło się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

W dniu 12 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród wielkopolskiego rankingu liceów i techników Perspektywy 2018. W uroczystości udział wziął Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP.

W dniu 12 stycznia 2018 roku Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego.

W dniu 7 stycznia 2018 roku w Auli Uniwersyteckiej, odbył się koncert noworoczny, w którym udział wzięła Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP.

W dniu 5 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie noworoczne organizowane przez Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, w którym udział wziął Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 4 stycznia 2018 roku Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w posiedzeniu Kapituły XV edycji konkursu o tytuł "Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości".