W dniu 28 stycznia 2019 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w jubileuszowej konferencji naukowej pn. "W poszukiwaniu lepszego świata: Ekonomia i Polityka", która odbyła się na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W dniu 15 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie opłatkowe w Archidiecezji Poznańskiej, na które zapraszał Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki. W spotkaniu udział wziął Rektor UEP prof. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

W dniu 14 stycznia 2019 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w XIII Debacie Akademickiej pn. Czy wiek XXI będzie końcem naszego świata? Debata odbyła się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W dniu 12 stycznia 2019 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w Spotkaniu Noworocznym zorganizowanym przez Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Spotkanie odbyło się Auli Nova Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W dniu 11 stycznia 2019 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w Spotkaniu Noworocznym zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Spotkanie odbyło się Centrum Kultury Zamek.

W dniu 7 stycznia 2019 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w Koncercie Noworocznym, który odbył się w Auli Uniwersyteckiej.

W dniu 5 stycznia 2019 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w uroczystym lunchu wydanym z okazji obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego w 100-lecie zdobycia Stacji Lotniczej Ławica oraz wręczenia Sztandaru Mobilnej Jednostce Dowodzenia Operacjami Powietrznymi. Spotkanie zorganizowane przez Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna odbyło się w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
W tym samym dniu Rektor wziął udział w Spotkaniu Noworocznym zorganizowanym przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Spotkanie odbyło się w Auli UAM.

W dniu 4 stycznia 2019 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP na zaproszenie Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego, wziął udział w Spotkaniu Noworocznym, które odbyło się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

22 stycznia 2019 roku odbyło się Spotkanie noworoczne Kolegium Rektorów Miasta Poznania, w którym udział wziął rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.