1 września 2016 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w uroczystym otwarciu Światowego Kongresu Marketingu - 32nd Annual IMP Conference 2016, które odbyło się w Auli UEP.
W tym samym dniu Rektor wręczył gratulacje nowym władzom UEP. Spotkanie obyło się w sali 114B.Następnie Rektor spotkał się z Profesorami Yoritoshi Hara i Hajime Kobayashi z Meiji University w Japonii oraz z Profesorem Michaelem Kleinaltenkamp z Freie Universitat Berlin.

2 września 2016 roku Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP, wzięła udział w spotkaniu ze studentami na obozie integracyjnym ADAPT 2016 w Łazach.

2 września 2016 roku Rektor prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w uroczystej  Gala Dinner z okazji Światowego Kongresu Marketingu -32nd Annual IMP Conference 2016. Spotkanie odbyło się w hotelu Novotel.

6 września 2016 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, przewodniczył obradom Kolegium Rektorsko-Dziekańskiego, które odbyło się w sali 103A.

8 września 2016 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył Międzynarodową Konferencję Naukową z cyklu Gospodarka Niskoemisyjna w Rozwoju Wielkopolski, zorganizowaną przez Katedrę Polityki Gospodarczej i Samorządowej. Konferencja odbyła się w sali 111A.
W tym samym dniu Rektor spotkał się z Panią Poseł Bożeną Kamińską.
Następnie Rektor gościł w swoim gabinecie Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Profesora Andrzeja Lesickiego.

9 września 2016 roku Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP, wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami firmy ENEA Trading Sp. z o. o. Celem spotkania, które odbyło się w siedzibie firmy, było omówienie współpracy pomiędzy  ENEA Trading a Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

12 września 2016 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, uczestniczył w uroczystej gali V Dni Pracy Organicznej, która odbyła się w Sali Białej Bazaru Poznańskiego.

14 września 2016 roku Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP, otworzyła Drugą Konferencję Poznańskich Bibliotek Naukowych pn. „Biblioteki, bibliotekarze, zbiory – historia zawsze żywa” organizowaną przez Bibliotekę Główną UEP. Spotkanie odbyło się w sali 111 A.

20 września 2016 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, przewodniczył obradom Kolegium Rektorsko-Dziekańskiego, które odbyło się w sali 103A.
Tego samego dnia Rektor spotkał się z pracownikami Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu obchodzącymi Jubileusz pracy na UEP.

21 września 2016 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył Międzynarodową Konferencję Naukową "Early Job-Insecurity" organizowaną w związku z projektem badawczym "NEGOTIATE - Overcoming early job-insecurity in Europe". Konferencja odbyła się w sali 236A.
Następnie Rektor, prof. Maciej Żukowski podpisał umowę o współpracy z Panią Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertrudą Uścińską.
W tym samym dniu Rektor wziął udział jako prelegent w Debacie Emerytalnej, która odbyła się w sali 111A.

22 września 2016 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, otworzył konferencję naukową pt. "Tendencje rozwoju poznańskiego rynku mieszkaniowego", która odbyła się w sali 16 budynku Collegium Altum.

23 września 2016 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w Orientation Day organizowanym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Następnie Rektor, Prof. Maciej Żukowski przewodniczył obradom Senatu UEP w sali 236 w Gmachu Głównym Uczelni.

27 września 2016 roku Rektor, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, wziął udział w posiedzeniu Kolegium Rektorów Miasta Poznania, które odbyło się w rektoracie Akademii Muzycznej w Poznaniu.