W dniu 29 września 2017 roku, Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP wziął udział w Nocy Naukowców 2017.

W dniu 27 września 2017 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, odbyła się Gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursach o tytuł "Wielkopolska Szkoła Roku" oraz "Wielkopolski Nauczyciel Roku", w której udział wzięła Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP.

W dniach 22-23 września 2017 roku w Centrum Wykładowo-Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej, odbyła się 

V Międzynarodowa Konferencja Naukowa "SYSTEMY ZABEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO WOBEC WYZWAŃ DEMOGRAFICZNYCH, EKONOMICZNYCH I TECHNOLOGICZNYCH" ENRSP SEMINAR 2017, w której udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.


W dniach 19-20 września 2017 roku w Krakowie, odbył się Narodowy Kongres Nauki, w którym udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.

Dnia 12 września  2017 roku Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, uroczyście otworzył doroczną konferencję dydaktyczną, która odbyła się w sali 111A. Organizatorem konferencji była Prorektor ds. Edukacji i Studentów, dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prof. nadzw. UEP oraz Rektorska Komisja ds. Jakości Edukacji. W konferencji udział wzięli również Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab. Elżbieta Gołata, prof. nadzw. UEP oraz Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP.

W dniach 8-9 września 2017 roku w Gdańsku, odbyły się obrady Komisji ds. Organizacyjnych i Legislacyjnych Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, w których udział wziął Rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP.2017

W dniu 10 września 2017 roku w sali 111A, odbyło się absolutorium I edycji studiów podyplomowych w zakresie przedsiębiorczości dla nauczycieli, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i współfinansowanych ze środków NBP. W uroczystości udział wziął Prorektor ds. Finansów i Rozwoju, dr hab. Sławomir Kalinowski, prof. nadzw. UEP.