Miło nam poinformować, że dzięki zacieśnieniu współpracy ze środowiskiem artystycznym udało nam się stworzyć w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu przestrzeń pod stałe ekspozycje dzieł sztuki. Dobrze oświetlone, nowoczesne i przestrzenne wnętrza CEUE zostało uznane przez twórców i kuratorów jako idealne warunki do organizacji wystaw. Pierwsza wystawa malarstwa odbędzie się już w przyszłym tygodniu - 9 grudnia 2016 r. Od tego dnia podziwiać będzie można na 3 piętrach CEUE obrazy Krzysztofa Musiała, artysty o uznanym dorobku, którego dzieła stanowią ważny element wielu prywatnych kolekcji.


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Krzysztofa Musiała pt. Portal, która odbędzie się 9 grudnia 2016 r. o godz. 18.00 w CEUE (holl) przy ul. Towarowej 55. Artystę przedstawi Państwu Fundacja Czapski Art Foundation.


Krzysztof Musiał absolwent Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu, to laureat kilku konkursów malarskich i autor ponad 70 wystaw w kraju i za granicą (m.in. Anglia, Niemcy, Dania, Hiszpania). Jego malarstwo cechuje silnie akcentowany kontur i mocne zestawienia kolorystyczne podkreślające dynamikę przedstawień. Niezwykła ekspresja zatrzymana w kadrze, wycięta scena z codziennego życia, świat poddany fragmentaryzacji, w którego centrum znajduje się człowiek. Postać ludzka jest u artysty bardzo uniwersalna i pozbawiona indywidualnego rysu przez sylwetkowe ujęcie - to jednak ona jest głównym bohaterem malarstwa.